Wpis z mikrobloga

Już 3 raz w tygodniu usłyszałem od na pozór ogarniętej i wykształconej osoby, że rząd planuje zastąpić nas Ukraińcami, bo nadaje im... pesele ( _)

Czy świadomość tego do czego służy pesel i jaki ma związek z obywatelstwem i prawem do głosowania to jakaś wiedza tajemna? Nie mieliście WOSu w szkole czy co? Czekam aż wróci covid bo te wojenne teorie są zupełnie z dupy

#ukraina #uchodzcyzukrainy #foliarze
  • 11
@Zralok

Czy świadomość tego do czego służy pesel i jaki ma związek z obywatelstwem i prawem do głosowania to jakaś wiedza tajemna? Nie mieliście WOSu w szkole czy co?


Miałem. I na WOSie uczyli mnie również o trójpidziale władzy, o ścieżce procedowania ustaw, o roli trybunału konstytucyjnego. I tak sobie patrzę na to wszystko co się wyprawia w polityce z tą swoją wiedzą wyniesioną z WOSu i jedyny wniosek do którego dochodzę
@kiszczak to że pis demoluje Polskę i jej ustrój to oczywista oczywistość, sam modlę się o śmierć prezesa póki jeszcze cokolwiek z tego kraju zostało ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale tu się dzieje coś innego. Sami chcieliśmy ich przyjmować, rząd nie zorganizował nic bo zapewne by i tak nie umiał, ale też Polacy sami rzucili się do pomocy. A teraz wystarczy najbardziej absurdalny, wyciągnięty z dupy argument by
@Zralok Ale niekoniecznie Ci co rzucili się z pomocą to te same osoby, co widzą w Ukraincach zagrożenie¯_(ツ)_/¯
Poza tym w tym wpisie wyraziłeś zdziwienie, że ktokolwiek teorię o uprawnieniu do głosowania kupuje, a jest niemożliwa do zrealizowania. Ja uważam, że władza do wszystkiego jest zdolna i te obawy ludzi mają swoje uzasadnienie. Choć oczywiście zapewne okażą się niepotrzebne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zralok: to Ty nie wiesz że oni biorą ten PESEL od Polaka i go zastępują jeśli jest niepotrzebny? Taki Polak idzie wtedy do piachu, a na jego miejsce brany jest Ukrainiec. Ważne tylko żeby zgadzała się płeć i rok urodzenia.