Wpis z mikrobloga

@luznegatki: Bo w EU nie ma jednego standardu do którego należy się stosować. Fosfor i potas mogą być podawane na etykiecie zarówno jako P lub P2O5 i odpowiednio K lub K2O. Zazwyczaj są podawane w formie tlenkowej ale nie ma takiego obowiazku. W nawozach płynnych jest jeszcze taka partyzantka, że stężenie może być podane albo w odniesieniu do masy (%w/w) albo objetosci (%w/v).
A samo dawkowanie to tylko propozycja, jeden poda
@luznegatki: Szczerze to myślałem, że chodzi o bardziej precyzyjne dawkowanie z każdym podlewaniem i nawozy do fertygacji/hydroponiki.
Tutaj różnica wynika wyłącznie z tego, że tak sobie producent napisał. Żadna roślina nie przetrwa na dluzsza mete podlewania stężeniem 10ml/l bo popalisz korzenie, z kolei 1.5-2ml/l raz w tygodniu moze byc zbyt malo. Roztwor zawierajacy 0.01% azotu powinien byc ok z kazdym podlewaniem.
@luznegatki: Przy 5% azotu w składzie masz roztwor 100ppm N przy 2ml/l. Ten pierwszy nawoz ma slabe proporcje NH4/NO3, brakuje drugorzednych makro (Ca, Mg, S) i mikroelementow.
Drugi ma azot w formie amidowej co go dyskwalifikuje do hydroponiki. Do hydroponiki sa dedykowane nawozy. Bez podloza musisz zapewnic korzeniom wiecej niz samo NPK.