Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy tylko ja mam taką wielką niechęć do życia w Polsce? Codziennie tylko o tym myślę, że jestem głupi, że tu jestem. Zamiast siedzieć gdzieś w Niemczech czy Francji czy Hiszpanii czy chociaż we Włoszech, to siedzę tutaj sam nie wiem dlaczego. Ani ładna pogoda, ani dobre zarobki, ani ludzie przyjaźni, ani władza dobra. To po co tu jestem.

#emigracja #wyjazd #pytanie #przemyslenia #feels #przegryw

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62cc0ef5c1aeabaedad9a771
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: wszędzie dobrze gdzie Cię nie ma. Spakuj walizy pojeździj trochę po świecie bo podróże uczą i kształcą a potem pewnie stwierdzisz ze ten kraj jednak nie jest wcale taki zły i tu wrócisz. Mówi to Mirek który mieszkał w kilku krajach na 3 kontynentach i obecnie jest bardzo zadowolony z życia w Polsce, chociaż ponarzekać na władze tez lubię od czasu do czasu, żeby nie było ten nasz zwyczaj tez
@AnonimoweMirkoWyznania: Taa, wszędzie niby tak fajnie, tylko ciekawe czemu hiszpan narzeka na Hiszpanie, anglik na Anglie, niemiec na Niemcy itd.

To że w p0lsce żyje się tak 3/10 to nie znaczy, że zagranico jest 10/10, zmiana p0lski na inny kraj to zmiana kraju z 3/10 na 5-6/10 max, każdy inny kraj ma mnóstwo wad, te same problemy z politykami, podatkami, skomplikowanym prawem i uprzykrzaniem życia. Przykład - Australia, Kanada
@AnonimoweMirkoWyznania:
Na pewno nie tylko Ty bo ludziom ojkofobia mózgi powyżerała.
Mi długo zajęło wyzbycie się kompleksów i TenKraizmu, ale polecam każdemu.
Jak się zapomni, że przecież to TenKraj i spojrzy obiektywnie to można dojść do wniosku, że to jedno z najlepszych miejsc do życia w Europie.
Poza tym istnieje ryzyko, że jak pomieszkasz ze trzy miesiące w obozie dla pracowników tymczasowych to ze łzami w oczach będziesz przepraszał umiłowaną ojczyznę
Q tych kwestiach miejsce zamieszkaniac nie zmieni. Jesteś nieszczęśliwy tu to będziesz nieszczęśliwy i tam.


@elena-mary:
To fakt, ale zmiana otoczenia to doskonała okazja do zmiany nawyków. Do tego emigracja poszerza perspektywę więc mimo wszystko polecam, ale bez wielkich oczekiwań.
LuksusowaWybranka: po prostu jestes biedakiem.

Ja jestem wzglednie bogaty (mam kilka mieszkan, kilka odziedzicze), mam prace 15k i z najmu ponad 6.

Mieszkam w 70m2 apartamencie nad metrem, jezdze samochodem klasy premium.

W kazdym innym kraju bylbym biedniejszy, placil wieksze podatki.

Wyjezdzanie na zmywak jest fajne, bo latwiej jest byc biednym w innym kraju
---

Zaakceptował: LeVentLeCri