Wpis z mikrobloga

@Gawol_1: Oczekiwanie zrzucania Bandery z ich panteonu ważnych postaci narodowych w trakcie trwającej wojny, jawi się jako coś równie absurdalnego jak gdybyśmy w chwili najgorszego kryzysu wzięli się za wyciąganie zbrodni reżimu Piłsudskiego.
@Gawol_1: Skąd ta zapalczywość? Dlaczego jest to dla ciebie takie ważne? To kogo oni sobie tam potępią czy nie, niczego nie zmienia z punktu widzenia okropieństw, które już się wydarzyły i odcisnęły swoje nieodwracalne piętno.
Najgorsi zbrodniarze zawsze wygrywają bo nie ma sposobności by jakkolwiek odczynić to co wyrządzili.

To, że jacyś wspolcześni ludzie będą nas teraz na kolanach przepraszać też nic nie zmienia i oczekiwanie tego dla mnie jest niedorzeczne
A gdzie to potępienie UPA i Bandery?

@Gawol_1: O Wołyniu przedstawiciel Azova się wypowiadał w Polsce podczas uroczystości rocznicowych na skwerze wołyńskim na lata przed ostatnia napaścią rosji na ich kraj. Jakoś nikt o tym nie pamięta.
Co rok mają się kajać?
Kiedy ostatni raz niemiecki kanclerze przepraszał? Kiedy rosyjski prezydent? W porównaniu do ich systematycznych zbrodni na narodzie Polskim Wołyń to epizod, straszny, okrutny i nieludzki, ale epizod.
@surlin: często widzisz Niemców z swastyką na mundurach? Masz dużo ulic Adolfa w Niemczech?


@Gawol_1: Nie wiem jak w Niemczech ale w Polsce mamy kilka miast w których jest (lub do niedawna był) honorowym obywatelem, nie tylko Adolf, ale i Goebels Stalin i tym podobni.
Nie wiem jak konkretnie z adolfem, ale pomniki nazistowskich zbrodniarzy stały i stoją w niemczech, wielu z nich zostawało burmistrzami etc.

No właśnie.

@Gawol_1:
@Gawol_1: @vismaiorr Buduje się przyszlość wyciągając z historii to co wartościowe. Co to za pusty slogan? Nie czuje się zobowiązany by wyjaśniać naszą historię do granic możliwości, tylko brać z niej to co jest użyteczne. Nie postacie tylko czyny. Postacie oderwane od czynów cóż tak naprawdę znaczą?