Wpis z mikrobloga

@mookie: No wiadomo, w ogóle żeby jakiekolwiek kredo dostać musisz być i tak w średniej zarobków lub wyżej a ponad połowa Polaków średniej na oczy nie widziała (chyba ze w spodniach).

Jak sobie pomyśle ze mam 8x moja rata to będzie jakieś 16-18k kapitału do nadpłaty xDDD. Najlepszy biznes ever.

Ten kraj to chodzący mem
@SenJinPL:

Najbiedniejsi nie mają kredytów hipotecznych. Przynajmniej nie powinni mieć.


No to właśnie Glapa mówi, że wakacje to jest prezent dla zamożniejszych bo biedni nie mają kredytów, a jedynie dołożą się do tego z podatku pt. "Inflacja+".
przeciez jakby ci ludzie tym hajsem nadpłacali kredyt to by było dobrze akurat. Jak przeznacza na konsupcje to beda nakrecac dalej inflacje


@Farenhejt: kredyt nadpłaci może 20-30% którzy mają jakieś minimalne pojęcie o ekonomii, reszta to #!$%@? na konsumpcje. Wystarczy spojrzeć na grupki, ludzie czekają na to żeby więcej pienionszków było na wyjazdy wakacyjne i na żarcie.
@ImYourPastClaire: No spoko tylko spodziewałem się jakiegoś bezpiecznika. Bo ja rozumiem ze idzie słaba koniunktura i wdrożenie lub usprawnienie programów pomocowych dla ludzi którzy sobie nie radzą/stracą prace etc są potrzebne.

Ale to jak z tarczami, dajmy wszystkim i jakoś to tam będzie xD.

Mądrzy ludzie wykorzystają dana szanse, głupi przejedzą oszczędności.
Ale można się pochwalić ze coś zrobiliśmy xDD
@krzych0: nawet jeśli to co z tego - odkładasz na bok, a po wakacjach myk i nadpłata

Jak sobie pomyśle ze mam 8x moja rata to będzie jakieś 16-18k kapitału do nadpłaty xDDD. Najlepszy biznes ever.

Ten kraj to chodzący mem


@krzych0: niby czemu mem? Nie jest tajemnicą, że banki w ostatnich latach robią na kredytobiorcach mega kasę. Wakacje budżet nic nie kosztują, a jak zajebiście wyglądają przed wyborami (
@Dpdp: oszczędność byłaby tak minimalna w całościowym przedsięwzięciu ze nie widzę w tym zbyt wielkiego sensu. I tak co miesiąc nadplacam kredo, wiec po prostu w okresie „wakacji” będę puszczał wiecej.
@powaznyczlowiek: ja z tym nie mam problemu absolutnie. Mam tylko problem z tym ze to działanie przypominające zrzucanie pięniędzy z helikoptera. Gospodarki to nie buduje, nikomu długoterminowo nie pomaga a kosztuje nas kolejne punkty procentowe w inflacji.

Ani ja ani większość ludzi których znam nie powinna dostać takiej możliwości bo po prostu nas stać na podwyżki i mając 100% świadomość ryzyka zmiennej stopy teraz płace „trochę” więcej.

Działaniem prospołecznym byłoby uruchomienie
@krzych0: nawet 2000 podwyżki na razie nazywasz "trochę więcej"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak nikomu nie pomoże jak ludziom, którzy nadplaca zostanie po parędziesiąt tysięcy w portfelach?

I komu to zaszkodzi - bankom które zarobią 2.8 razy więcej zamiast 3 razy?

I nie wyskakuj mi tu proszę z wykopkowym "wezmom i rozjebiom na telewizory" bo to jest wykopkowy chochoł i tacy ludzie nie istnieją. Nawet jeśli ktoś