Wpis z mikrobloga

#vinted #pocztapolska ##!$%@? #zalesie

Ostatnio kupiłem sobie kilka tiszertów na vintedach, opcje wysyłki i Mini Paczka za 4 ziko. No to ciul wziąłem, najwyżej za 3-4 dni będzie. Sprzedający wysłał, następnego dnia jakoś o jedenastej z ciekawości sprawdzam status i ku mojemu zdziwieniu ma status "przekazana do doręczenia". O cholllera sobie myślę i już mam chwalić pocztę a tu... awizo. Kasztan listonosz nawet nie podjął próby doręczenia, żadnego dzwonienia domofonem, nic. Ale wlazł na klatkę żeby #!$%@?ć awizo do skrzynki. No #!$%@? mać...
A już było tak ładnie
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vulcanitu: standard... Ja kiedyś miałam sytuacje że paczka wróciła do nadawcy i jak się okazało miałam w skrzynce tylko 1 awizo, skarga do poczty polskiej nic nie dała bo się pięknie wybielili.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vulcanitu:
Mini Paczka to był rodzaj listu poleconego, ale nadawanego w specjalnym opakowaniu. Usługa została wycofana już jakiś czas temu (na pewno ponad 2 lata temu). Teraz to normalny list polecony lub jak ktoś ma umowę, to przesyłka firmowa polecona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yssuna:
Awizo to informacja, że listonosz/kurier nie zastał odbiorcy lub przesyłka nie mieściła się w skrzynce. Nie musi być wystawiane na każdą przesyłkę osobno.

Do tego w przypadku kiedy nadawca poda nr telefonu lub adres e-mail, to nie wystawia się papierowego awizo, a tylko w postaci smsa lub e-maila.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vulcanitu:
Czyli jak pisałem wyżej, to nie Paczka Mini. Vinted mógłby w końcu zmienić opis na swojej stronie (zwłaszcza że minęło już ponad dwa lata, a raczej
coś w okolicach trzech od wycofania usługi).

Ogólnie lepiej brać wysyłkę Pocztexem, tam płacą kurierom od doręczonej przesyłki, a nie za awiza. Przesyłka firmowa ma zaś tylko jedną zaletę, jest tania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pcela: wiem co oznacza awizo problem był w tym, że cały czas był ktoś obecny w domu to raz, a dwa przesyłka była w małej kopercie która z łatwością zmieściłaby się w skrzynce
  • Odpowiedz