Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy tylko ja mam tak że nie mam w co włożyć rąk bo jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia?
Wyjechałem na #emigracja do pracy w #korposwiat i poszedłem na lunch z dyrektorem (o 10 lat starszy ode mnie) pitupitu o pracy a później zacząłem się go pytać o to co robi w wolnym czasie.
Sport? Ani nie ogląda ani nie uprawia
Podróże? Nigdzie nie był oprócz u brata w rpa
Filmy? Nope
Seriale? Nope
Książki? Nope
Technologia? Nope
Może programowanie, data science? Nope, cos tam kiedyś w SQL robił.
Może gry? Nope, ostatni raz grał w quake w latach 90
Polityka?nope,nie śledzi
Zmiany klimatyczne, ekologia? Nope
Inwestycje? Nope
Zajmuje się domem? Nope, żona która nie pracuje to robi

Tylko praca po 12 godzin, dzieci, kościół i spać. Jeszcze rozumiem jakby to była jego firma ale on jest dyrektorem który jednego dnia jest a drugiego nie ma.

Ja mam z 400 filmów fabularnych do obejrzenia, 80 seriali, 450 książek, z 40 miejsc co chce zwiedzić, cele finansowe, siłownia (cel np. podnieść 130kg na klate). 90 filmów dokumentalnych na youtube, 300 filmików na youtube, nauczyć się porządnie automatyzacji, zrobić z 4 certyfikaty it, nauczyć się nurkować, gadżety do kupienia, życia mi nie starczy...

A później spotykam takie osoby co nic nie robią. Jak tak można marnować swoje życie? Zaraz śmierć i koniec. Zamiast korzystać z życia to on siedzi po 12h w korpo.

Jezuuuuuu ale mnie dołują takie osoby. A najgorsze jest to że one później od ciebie też wymagają siedzenia po 12h bo inaczej nie dostaniesz awansu. I oczywiście nie uznają pracy z domu. Jprd. Ile ja rzeczy robiłem jak pracowałem z domu przez ostatnie 2 lata i teraz się skończyło. Ok, zarabiam 2x więcej ale nie wiem czyt o jest warte...

Oszaleć można. #korposwiat #pracbaza #zalesie #big4

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c5e8848f6c406f2ddd8f4f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 10
CharyzmatycznaNiewiasta: Klasyczny boomer, tylko praca po 12h i pozniej zamulanie przed tv oraz uznawanie tego za bycie odpowiedzialnym, dorosłym mężczyzną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A najgorsze jest to że one później od ciebie też wymagają siedzenia po 12h bo inaczej nie dostaniesz awansu. I oczywiście nie uznają pracy z domu. Jprd. Ile ja rzeczy robiłem jak pracowałem z domu przez ostatnie 2 lata i teraz się skończyło.