Wpis z mikrobloga

Polak potrafi, a rząd potrafi to #!$%@?ć.
Pamiętacie, jak "wyszło" LPG i jazda była bajecznie tania?
No to rząd #!$%@?ł akcyz i opłat.

A potem e-papierosy? Ludzie odchodzili od zwykłych, a nawet rzucali. Vapowanie kosztowało nawet 20x taniej.
No więc akcyza poszła.

A potem były panele słoneczne! Cicho, tanio, ekologiczne. PiS jednak stwierdził, że podatek od słońca się przyda. I już nie jest tanio.

Rewolucją miały być silniki elektryczne. Ładujesz sobie auto za parę złotych i jedziesz. Elektryków prawie nie ma, ale zasilenie takiego auta to już nie symboliczne parę złotych. Rząd ubiegł nawet wprowadzenie tego na skalę masową.

A dlaczego to piszę?

POMPY CIEPŁA! Zaczynają robić furorę w naszym kraju. Tak więc jeśli nie wiecie, na co rząd kolejne opłaty nałoży, to już wiecie. Wszakże polskie ciepło w otoczeniu jest bezcenne ( ͡º ͜ʖ͡º)

#fotowoltaika #energetyka #paliwo #bekazpisu
  • 16
A potem były panele słoneczne! Cicho, tanio, ekologiczne. PiS jednak stwierdził, że podatek od słońca się przyda. I już nie jest tanio.


@vartan: tak będąc precyzyjnym - opłacalność paneli i ich sposób rozliczenia jest dziełem tej samej partii, która później to zaorała. To nie tak że samo było super i wprowadzono podatek.
LPG i jazda była bajecznie tania?


@vartan: Nie no mimo wszystko LPG nadal tańsze, za 38zł zrobisz 100km, pb95 to już 77zł, jak dla mnie 39zł różnicy to sporo.
Albo takie Clio 1.2 26zł LPG, benzyna 51zł :)

A potem były panele słoneczne!


Tu raczej nasza energetyka nie podołała i musieli to jakoś ukrócić.

POMPY CIEPŁA! Zaczynają robić furorę w naszym kraju.


Kupiłem ostatnio, muszę założyć kiedyś :)
POMPY CIEPŁA! Zaczynają robić furorę w naszym kraju. Tak więc jeśli nie wiecie, na co rząd kolejne opłaty nałoży, to już wiecie. Wszakże polskie ciepło w otoczeniu jest bezcenne ( ͡º ͜ʖ͡º)


@vartan: kompletnie nie trafiłeś, rynek PV zepsuły dopłaty, tak samo teraz się stanie z PC. Pojawiły się dopłaty, w połączeniu z rosnącymi cenami prądu i innych źródeł energii, będzie popyt wśród ludzi, którzy będą
O co Ci człowieku chodzi?

Pamiętacie, jak "wyszło" LPG i jazda była bajecznie tania?

No to rząd #!$%@?ł akcyz i opłat.


@vartan: No i nadal LPG jest ponad 2x tańsze od benzyny.

A potem były panele słoneczne! Cicho, tanio, ekologiczne. PiS jednak stwierdził, że podatek od słońca się przyda. I już nie jest tanio.


@vartan: Jaki niby podatek od słońca?

Rewolucją miały być silniki elektryczne. Ładujesz sobie auto za parę
Pompy ciepła nie są remedium i wszyscy się o tym dowiedzą o tym jak rząd przestrzenie dopłacać do prądu tak jak zmniejszył dotowanie pv


@zibizz1: Oczywiście że są. Patrz ich efektywność.
@Sinity: Tak, tzn są na + i zawsze były gruntowe maja sprawność 140-200%, powietrzne tez ponad 100%. Chodzi mi o to że ludzie teraz się na nie rzucili bo prąd jest duzo tańszy w porównaniu do innych paliw(węgiel, gaz). ale nadchodzące podwyżki prądu przywrócą ten stan do normalności. Nadal pompa ciepła to dobry wybór ale pod względem kosztowym nie będzie to taka rewelacja ja kw tym momencie sie wydaje.