Wpis z mikrobloga

Mam w planach iść na automatykę i robotykę. Wierszyki o wimirze czytałem, ale ten kierunek jest prowadzony przez EAIiIB, zaś automatyka przemysłowa i robotyka przez wimir. Czy idąc na EAIiIB będę tak samo cierpiał jak to wszyscy piszą o wimirze? Jest sens się tam pchać czy może kompletnie rzucić to daleko i iść na informatykę?
A właśnie, może Politechnika Krakowska?
#agh #studbaza #studia #politechnikakrakowska #pk
  • 28
@StefanEm Praca wydaje mi się ciekawsza, na rozruchy szukają chętnych, a na juniora It trzeba się gimnastykować żeby się dostać. Programistą każdy chce być, co może teoretycznie wpływać i na sytuację tej branży w Polsce, bo wybija się obecnie zdecydowanie ponad inne, co na zachodzie jest bardziej wyrównane. Minus gorsze pieniądze. Ponadto praca przy maszynach bardziej mnie kręci. I w sumie ten ostatni punkt najbardziej przeważa, że czuje bardziej automatykę
@krzawer_turpan Ja nawet nie studiowałem automatyki( ͡ ͜ʖ ͡). Skończyłem elektrotechnikę, zacząłem pracować jak automatyk, polatałem ładnych parę lat po świecie, odłożyłem trochę pieniędzy i chcę zmienić pracę na bardziej przewidywalną i stacjonarną.
Ale mimo wszystko, jeśli nic Cię nie trzyma w Polsce, to automatyka to dobry pomysł żeby bardzo szybko zacząć zarabiać duże pieniądze, zobaczyć kawał świata i sporo znajomości.
@mlodyernest Tylko inz. Pierwsza praca to inżynier automatyk w polskiej firmie i delegację po Polsce. Potem chwila UR i kilka lat w korporacji robiącej duże linie w przemyśle ciężkim na całym świecie.
@StefanEm: słuchaj a po skończeniu informatyki + szkoląc się we własnym zakresie z PLC jest szansa żeby wbić się w programowanie sterowników?
Jeżeli ktoś jest kumaty w tym temacie ale ma ukończona informatykę to może wejść w branże automatyki? Pracodawcy biorą pod uwagę takich ludzi?
@xRadek O jakim regionie Polski mówisz? Przecież firmy biorą każdego jak leci. Chyba że mówisz o pracy podczas studiów, to wtedy niekoniecznie bo nie można takiego człowieka wysłać na drugi koniec świata po 2 dniach szkolenia( ͡º ͜ʖ͡º)
@StefanEm: No właśnie mówię o szukaniu stażu podczas studiów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widziałem jedną ofertę stażu w C# dla studenta z 100 dniami w delegacji w ciągu roku. Najwidoczniej da się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@V1ru53k Podejrzewam, że bez problemu bo wiele firm potrzebuje też ludzi do integracji automatyki z systemami nadrzędnymi czy innymi ERP. Nawet cześć odchodzi od tradycyjnych wizualizacji na rzecz technologii bliższych frontendowi.