Wpis z mikrobloga

#inpost #oszustwa

Mirki, czy to jest SCAM? Takie coś na skrzynkę firmową mi przyszło, ale nie na skrzynkę skojarzoną z usługami InPostu. Korzystam z ich usług, ale wygląda to dziwnie.

Mail wygląda jak od Inpostu, ale nazwisko to nie mój opiekun handlowy. Adres zwrotny etykiety jest inny niż siedziba Inpostu, a w Google zarejestrowany adres zgłasza się jako InPost, ale w opiniach ma że wyłudzają kasę.

Samo oświadczenie dosyć dziwne. Numer buta, fiuta, pesele, nipy, numer dowodu... pierwszy raz taki dokument szczegółowy widzę...

o co kamą?

Więcej w komentarzu... Na infolinię Inpost i do mojego handlowca dodzwonić się nie mogę od piątku. Ktoś dostał coś podobnego? #niebezpiecznik ?
nadmuchane_jaja - #inpost #oszustwa

Mirki, czy to jest SCAM? Takie coś na skrzynkę...

źródło: comment_1656944671LAsEpqrajAfr7jS3YOwIXI.jpg

Pobierz
  • 15
@nadmuchane_jaja: opinie są niemiarodajne, w sensie każdy może ją dodać. Równie dobrze ktoś kiedyś mógł przygotować kampanię i oszukiwać ludzi podając ten adres. Prześlij maila do niebezpiecznika :)
@bb-8: po prostu boje się, że za miesiąc przyjdzie umowa na kredyt, której nie podpisywałem. Dane dziwne jak na firmę wysyłkową. Numer dowodu, pesel, obywatelstwo? Przecie podpisywałem umowę z nimi osobiście i wszystkie dane mojej firmy i moje mają :/ Dziwne...
@bb-8: w piątek próbowałem bezskutecznie, wczoraj próbowałem i mój handlowiec nie odbiera, dzisiaj jestem poza biurem. Generalnie to po prostu oleję i poczekam, aż się sami odezwą do mnie jak będzie taka potrzeba :D Dziwnie dla mnie taka prośba wygląda odsyłana na jakąś firmę 'DAS' pod adres który jest inny niż w umowie u nich. Być może dmucham na zimne, ale widziałem już setki historii ludzi, którzy po fakcie dopiero szukają