Wpis z mikrobloga

#metal #rock #folkmetal
#cultowe (915/1000)

Agalloch - She Painted Fire Across the Skyline (Part I + II + III) z płyty Pale Folklore (1999)

Z debiutami tych większych i tych mniejszych kapel mam tak samo - zazwyczaj da się znaleźć tam więcej inspiracji tym czym przesiąkali muzycznie. W zamian dostajemy albumy nieco mniej dojrzałe, czasem niespójne, często gorzej wyprodukowane.

Zazwyczaj lubię iść na ten deal - lubię wracać do debiutów i słyszeć dobrze sobie znane elementy zespołu, "wzbogacone" o jakiś pierwiastek ich korzeni :)

Tu, w tym konkretnym przypadku mamy więcej melodyjnego blacku niż w całej późniejszej dyskografii Agallocha. I też fajnie :)

----------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 1