Wpis z mikrobloga

Rosjanie od jakiegoś czasu pokazują na oficjalnych konferencjach MO nagrania uderzeń precyzyjnej broni w składy amunicji SZ UA. Nie chwalą się, co to za pocisk, ale podejrzenia padają na Izdielije 305/LMUR-305 który miał trafić na wyposażenie śmigłowców szturmowych Mi-28N i Ka-52. Pociski mają bardzo wysoką celność ze względu na naprowadzanie telewizyjne w ostatniej fazie lotu. Jak dla mnie jest to inna broń, bo LMUR 305 ma 25kg głowicę bojową, a Rosjanie uderzają w duże obiekty, więc byloby to marnowanie pocisków, które nie przynoszą założonych rezultatów.

#ukraina #rosja
  • 3
@gangsteris: Dziwna ta baza, zero aktywności jak chociażby elementy oświetlenia czy kręcący się ludzie, zero pojazdów, zero czegokolwiek że to faktycznie ukraińska instalacja wojskowa a nie randomowy barak w bazie wojskowej w stanie likwidacji gdzieś w Rosji. Nawet namiarów na bazę nie dali żeby samemu sprawdzić że to miało miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie twierdzę że to ustawka, ale brak dodatkowego info sprawia że włącza mi
@rebel101: To jest tak, że pocisk zanim uderzy, to jakiś czas leci. Czasu uderzenia sobie nie wybiera, że obsługa ma sobie wtedy chodzić. Jest lag czasowy, więc do czasu przylotu alarm może zostać już ogłoszony (że coś leci i gdzieś uderzy), a załoga instalacji może w tym czasie znaleźć się w schronach, które pewnie są w pobliżu, skoro ta instalacja mogłaby być celem.