Wpis z mikrobloga

#pc #pcmasterrace #tarkov #laptopy #laptop #it

Mirce mam mały problem. Mam Asusa TUF15 z RTX3050 i do niego mam podłączony monitor po hdmi.

W domu używam tylko tego monitora i chciałem sobie pograć w Tarkova w 1920x1080 ale problem jest taki: monitor po hdmi to 34 calowy 2560x1080 i jakimś cudem pomimo wyłączonej opcji skalowania rozdzielczości, gdy ustawię w 1920x1080 w windowsie to wszystko jest ok - czarne paski po bokach. Ale w Tarkovie 1920x1080 rozciąga mi na fullscreenie grę na cały monitor, pomimo faktu że i monitor i grafika ma wyłączoną opcję skalowania.

Googlowałem i było, że niby jak masz integrę i rtx w laptopie to wyłącz sobie skalowanie w integrze, ale w ogóle nie mogę znaleźć takiej opcji w panelu intela.

Szczerze mówiąc to mój pierwszy przypadek kiedy nie mogę sobie poradzić z czymś w kompach i delikatnie mówiąc mnie to triggeruje xD WTF?
  • 7
gram w fullscreenie. Borderless i windowed niestety w tarkovie odpadają, duża różnica w wydajności.


@zgreddo: fullscreen to fullscreen jak chcesz czarne pasy jak w win to borderless albo windowed
@Witson: wcześniej na stacjonarce bez problemu robiłem fullscreen 1920x1080 na monitorze 2560x1080 z czarnymi, wyłączonymi sekcjami ekranu po bokach więc to co piszesz, to nieprawda.
wcześniej na stacjonarce bez problemu robiłem fullscreen 1920x1080 na monitorze 2560x1080 z czarnymi, wyłączonymi sekcjami ekranu po bokach więc to co piszesz, to nieprawda.


@zgreddo: a u mnie zawsze fullscreen to fullscreen moze miales fullscreen w okienku..
@Witson: nie, szerokie monitory maja opcję wyłączenia skalowania same w sobie i mam to wyłączone, coś na laptopie mimo wszystko mi rozciąga obraz nawet jak sam windows ma ustawione 1920x1080 i są normalne pasy po bokach jak powinne być.... już mi tu cyce opadają od szukania.