Wpis z mikrobloga

Głupim kobietom opłaca się studiować, głupim mężczyznom nie.
Raz na jakiś czas wypok ubolewa nad dysproporcją kobiet i mężczyzn na studiach. A powód jest prosty i nie trzeba się na niego gniewać: Głupi mężczyzna zarobi mięśniami, głupia kobieta statystycznie dużo rzadziej.

Gadanie typu:

Hurr durr, bo ona po studiach zarabia 5netto w korpo, po co jej te studia były?! ja bez szkoły zarabiam 10tysięcy, "

tak, tylko jako górnik, ona 1.60 nie miała raczej takiej alternatywy*.

Nie pójscie na studia nie sprawi ze kobieta stanie się mężczyzną bez wykształcenia, ona będzie kobietą bez wykształcenia (czyli kasa ją czeka lub mops)

Kobietom prawie ZAWSZE opłaca się podnosić kompetencje, by skoczyć choć ten szczebelek wyżej.
Głupim mężczyznom się nie opłaca studiować, bo mają alternatywę - zarobić nogami (i rękami)

Dziękuję, dobranoc


#rozowepaski #niebieskiepaski #rant #studia #edukacja #polska #wyksztalcenie #uczelnie
j.....e - Głupim kobietom opłaca się studiować, głupim mężczyznom nie.
Raz na jakiś ...

źródło: comment_1656569808bxn3NvfJbmwyMmecDWyte2.jpg

Pobierz
  • 20
@jatutaktylkonachwile: niby tak ale - ja za te studia płacę w podatkach, niech sobie robią dowolne tytuły i przedłużają młodość ale czemu z mój hajs?
potem przychodzi taka pani badacz i tłumaczy że system akademicki jest nieuczciwy bo studentek jest 2 na jednego studenta a doktorantów po równo a na tym kierunku profesorów już większość ma penisy! i natychmiast potrzebujemy wyrównać!
jeżeli będzie wykonywać po nich prostą pracę biurową, do której można by wyszkolić małpę w tydzień.


@Laukaer: tylko że nie można (też zależy co masz na myśli mówiąc 'proste prace biurowe', do korpo trzeba mieć angielski + najlepiej drugi obcy. Korpo WOLĄ douczyć ścisłych skilli niż języka, bo szybciej. Języka sie uczysz latami)
@jatutaktylkonachwile: Sytuacja kobiet kiepsko wykształconych na wsiach albo w tzw. Polsce powiatowej jest bardzo kiepska. Jeśli chodzi o prace fizyczne, to mają alternatywę w branżach, gdzie szczególnie łamane są prawa pracownicze (gastronomia/sprzątanie). Do cięższych prac fizycznych się nie nadają, do prac umysłowych brak im kwalifikacji. Ewentualnie mogą zostać na gospodarce, ale po pierwsze musi zaistnieć szereg czynników, żeby to w ogóle miało sens, a po drugie nie ma co się dziwić,
@jatutaktylkonachwile ciekawi mnie jaki tok myślenia sprawił, że jednoznacznie równasz studia=bycie mądrym, a bycie głupim=pracę fizyczną.

To tak nie działa, jak skończysz podstawówkę, zrozumiesz :)

Są kobiety/mężczyźni co studiów nie pokończyli ale zarabiają dobrze w zawodach techniczno-pokrewnych (elektrycy, kierowcy zawodowi itp.) To nie tak że baba bez studiów jedynie rowy może kopać :) albo na mops czekać.
@hamskloss: ja bym chciał żeby tak to działało, ale kasa ich rodziców dawno została wydana na pierdoły a teraz z mojego chamy biorą!

generalnie wszystkie studia powinny być płatne ze stypendiami dla najzdolniejszych - ale to tylko uzupełnione reanimacją średniego szkolnictwa technicznego i zawodowego
@Fearaneruial: teoretycznie tak, ale nie do końca, na pewno w obecny sposób marnotrawimy trochę pieniędzy na studiowanie dla studiowania, a z drugiej strony mamy opcje amerykańska czyli studiowanie na kredyt i masowe zadłużanie społeczeństwa
studiowanie na kredyt i masowe zadłużanie społeczeństwa


@hamskloss: no jeśli mielibyśmy sensowną edukację średnią to chyba niekoniecznie
już do wielu ludzi dociera że magister dla magistra to jest słaby pomysł ale idą, jak by musieli zapłacić a część znajomych normalnie szła by do pracy to temat mógłby się zmienić

Chociaż na razie nadal mamy kulturowy nacisk na bycie magistrem...
ale czemu z mój hajs?


@Fearaneruial Panuje powszechne przyzwolenie na to by studia były organizowane centralnie przez rząd i dostępne dla wszysktich gratis ¯\(ツ)
@saikomiki w dużej mierze tak. Pewnie, są takie co zarabiają dobrze jako fryzjerki albo w gastronomii, ale większość czeka uzależnienie od pensji partnera, praca na kasie czy właśnie mops.

Mężczyzna może chociaż zatrudnić się np do pracy fizycznej, ale już kobiecie jest ciężej, bo mam mocno ograniczony wybór, szczególnie w Polsce powiatowej. Albo ma jakiś dobry zawód albo idzie na studia. Nie ma nic pomiędzy jeśli chodzi o samodzielne życie.
@jatutaktylkonachwile no to chyba oczywiste. Baby są słabsze fizycznie więc nie nadają się na budowę czy na inna pracę fizyczną. Więc wybierają cokolwiek co da im większą szansę na prace biurowa (nawet za 3 k na rękę praca biurowa będzie lepsza od sklepu czy bycia kelnerką). A jak baba nie ma zdolności ( matma/ języki/ it / dobra pamięć) no to zostaje jej jakiś bieda kierunek na wyższej szkole gdzie brali każdego
@Laukaer rzecz w tym że do prostych prac biurowych ten tępy HR wymaga magistra i 5 lat doświadczenia ( ͡ ͜ʖ ͡) a nawet jeśli nie wymaga to mając do wyboru Julkę z sama matura a Julkę z magistrem to weźmie magistra.