Wpis z mikrobloga

Witam,
Miałem przykry incydent z pobiciem w skutek czego mam złamany oczodół oraz nos :P.
Na wypisie od okulisty dostałem taką karteczkę z czego wychodzi że mam obitą siatkówkę oraz jakąś dziurkę w niej.
Zleciła mi zabieg laserowy na następny dzień aby zabezpieczyć siatkówkę przed odklejeniem.
Byłem, pani troszkę mnie nastraszyła z czego gdy usłyszałem że mogę oślepnąć straciłem możliwość odbierania jakichkolwiek bodźców z zewnątrz xdd. Aktualnie z widzeniem nie mam problemów, czasami zdarzy się jakiś męt czy coś.
Chciałbym się zapytać czy po takim urazie będę całkowicie wyłączony z treningów siłowych?
Jaki jest czas regeneracji takiego oka?

#okulista #silownia
OczkaZmroz - Witam,
Miałem przykry incydent z pobiciem w skutek czego mam złamany oc...

źródło: comment_1656547345pU0v6pEM65qPuZyzRo0nSZ.jpg

Pobierz
  • 41
Ja mam rozwarstwienie siatkówki odkad skończyłem 3lata, lekarz zalecił zero wysiłku, zwolnienie z wf itd. Od 30lat uprawiam sporty walki, snowboard, sporty siłowe. Co rok kontrola na Jasnych Błoniach, póki co jest ok
@OczkaZmroz: Miałem laser na siatkówce, takie kłucie w oku nieprzyjemne jak ci laserem biją no i lekarka powiedziała, że blizny się ładnie zrobiły i oko sprawne, ale od tamtej pory unikam ćwiczeń gdzie duże ciśnienie w oku się robi i morda fioletowa czyli przysiady, ciągi odpadają.
@OczkaZmroz: skoro masz teraz dziurke w siatkówce to nie możesz w ogóle się przesilać dopóki specjalista tego nie zabezpieczy.
Tak więc jesteś nie tylko wyłączony z treningów siłowych ale i z noszenia zakupów do domu. Musisz iść na ten zabieg żeby zabezpieczyć siatkówke.