Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
pytałam się tak z miesiąc temu o to jak walczyć z zusem w sądzie (w imieniu mamy) i jako że jesteśmy 2 nie dość że baby to jeszcze że wsi to nic nie rozumiemy

W skrócie - nie chcą zaliczyć jej kapitału z lat 90, więc poszła do sądu, ZUS uparcie szuka jej historii w NFZ której tam nie ma, nie było i nie będzie bo to były lata 90 i była młoda i nie chorowała bo by ją zwolnili xD Ogólnie kombinują jak koń pod górę, ona żałuje że zaczęła no ale jak już się zaczęło to ciągniemy

Teraz mama dostała kolejne listy z sądu żeby ustosunkować się do ich znaleziska.

Co im napisać? 7 dni na odpowiedź, a ja już nie mam kompletnie pomysłu. Miała rozprawę na której miała 3 świadków, pisała już różne pisma, ściągała za opłatą dokumenty z milanówka, dzwoniła po połowie kraju i naprawdę brak nam pomysłów o co im chodzi poza tym że się im nudzi

#prawopracy #prawo
Pobierz gfgfgfa - pytałam się tak z miesiąc temu o to jak walczyć z zusem w sądzie (w imieniu...
źródło: comment_1656522304I4bfEXeNzJoIPE1omWcEVH.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WOparachAbsurdu: nie stać jej, zresztą jest na tyle zniechęcona i już zrezygnowana, że żałuje że dała się namówić znajomym żeby to w ogóle zaczynać XD
na darmowe wiejskie porady prawne zapisy na miesiąc do przodu, a odpowiedzieć trzeba już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anonimowy_programista: z archiwum udało się jej wydobyć świadectwo pracy, ale ZUS je odrzucił sugerując że nie wiadomo ile przebywała na chorobowym
Z tym że w polu z chorobowym ma "-" bo nie była ¯\_(ツ)_/¯
@gfgfgfa: Uderzajcie do byłych pracodawców wszystkie akta osobowe osób na uop muszą trzymać przez 50 lat po ustaniu stosunku pracy. Jeżeli zakład nadal istnieje to jest możliwe, że mają bardziej szczegółowe dokumenty związane z przebiegiem zatrudnienia, choćby wnioski o urlop, ale w tej sytuacji pewnie najbardziej by was interesowały karty z czasem pracy, czy grafiki, żeby było widać, że nie było chorobowego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie