Wpis z mikrobloga

Po ostatnim 1/8 im w Stężycy dopiero dotarło do mnie, ile znaczy rower czasowy w porównaniu do zwykłej szosy na zwykłych kołach a nie stożkach. Na rowerze czułem się pewnie, NP na poziomo 241 W i… 38 czas dopiero. Po pływaniu byłem 13, bieg na 17. Wyprzedzali mnie tylko ludzie właśnie na rowerach czasowych. Srednia miałem 35 km/h.
Wniosek? Rower taki, co mi się podoba i jest sprzetowo Ok to około 20 tys zł, teraz tyle nie wyłożę i chyba poszukam jakiś mega wysokich stożków… obejrzałem film na yt porównanie zwykłych kół do stożków do dysku i wiatraka, różnica przy 200w była 2 km/h dla stożków i 3km/h dla dysku… za darmo, bez wysiłku taka różnica. Dopiero na żywo to zobaczyłem i mnie dotknęło
#szosa
Piechun - Po ostatnim 1/8 im w Stężycy dopiero dotarło do mnie, ile znaczy rower czas...

źródło: comment_1656496238SsGdDtAQjXFaIs5lgIWEoW.jpg

Pobierz
  • 22
@pernikovy_tatko: Koła coś dadzą, jak zmieniłem ze stockowych, na 50mm na DT Swiss, to czuć, że te koła chcą się kręcić, ale to może być bardziej kwestia piast niż stożka ( ͡° ͜ʖ ͡°). W moim przypadku czuję, że blokuje mnie już geometria endurance, podkładki wywalone, mostek na minus, ale jednak jak mijam jakieś witryny to w odbiciu widzę, że mogłby być niżej ( ͡° ͜
@Piechun: tak analizuje wyniki, to 5. był gość, co przepłynął i przebiegł w czwartej dziesiątce, ale był pierwszy na rowerze... nieźle :)
A Tobie dwudziestego miejsca open i czwartego w kategorii gratuluję :)
@TypowyXD: 190, rozmiar 61, waga 85 @maciup88: mam lemondke, jestem po bike fittingu i generalnie wyciągnąłem z tego roweru i mojej pozycji co moglem@TypowyXD: https://youtu.be/VHsLMCTkFso
@maciup88: No jeśli zostanie ten rower co mam specialized allez expert to musza być szczękowe, ale może to i dobrze bo tańsze są xd No limited ma teraz fajne promki
@maciup88: Dzięki dzięki, byłem na podium bo 1 gosc z mojej kategorii był
@Piechun: dają ale nie tyle i nie przy takich prędkościach.Do tego nie zgadzają się prędkości za bardzo. 200W 30kmh, ok to plus minus będzie. Ale 300W i 36? Oni musieli mieć te mavicki totalnie stare i rozjechane.
Do plus minus miesiacą będę kupował koła RON WHEELS z dyskiem. Wtedy będę mógł ci zdać relacje ile naprawdę koła ze średniej półki dają.
@Piechun: no czyli masz zwykły szosowy. Jakbyś zmienił np na Kask Bambino, żeby pozostać przy tej samej marce, i do tego wyżyłował pozycję (może sztyca z ujemnym offsetem, ustawienie lemondki, inny mostek) to różnica nie byłaby oszałamiająca w porównaniu z TT
@pigachu: Mówię ze robiłem bike fitting, jedynie co więcej mogę z tego roweru wymyslec to podkładki spod mostka zdjąć, sztyca i siodełko są całkiem inne niz do gornwgo chwytu. Myśle, ze jakby to było takie łatwe to by nie było tyle rowerów czasowych. Jako ciekawostka jest to DOKŁADNIE TEN SAM kask który uzywal vasil kiryienka na płaskie odcinki gdy jeździł w grupie sky, miałem dojście gdy wyprzedawali stare teamowe rzeczy, miał