Wpis z mikrobloga

Według mnie istnienie Boga, jest może czasami nie pewne ale wysoko prawdopodobne. Sam fakt powstania świata, wysokiej inteligencji człowieka o tym świadczy. Kiedyś, gdy jeszcze nie doświadczyłam Bożej obecności to zahaczałam o ateizm. Jednak sporo znaków, nieprzypadkowych rzeczy, sprawiło ze uwierzyłam w Boga. Wydaje mi się, ze właśnie fakt nawróceń, cudów, nie tylko tych eucharystycznych może świadczyć o tym, ze to właśnie chrześcijańska wizja świata jest bardziej prawdopodobna niż ta ateistyczna. #ateizm #katolicyzm
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sam fakt powstania świata, wysokiej inteligencji człowieka o tym świadczy


@tesknilam_: jeżeli do tego potrzeba było boga, to czemu sam arcyinteligentny bóg nie potrzebował kogoś kto go stworzył? Jeżeli wystarczająco daleką przyjmiemy perspektywę, to świat z bogiem jak i bez niego jest nihilistyczny. Jeżeli my mamy cel jakim jest otrzymanie życia wiecznego, to jaki cel ma bóg? Opiekowanie się światem - ale po co ma się nim opiekować?
  • Odpowiedz
Ja nie otwierałam Biblii aby magicznie znaleźć cytat.


@tesknilam_: naprawdę? Napisałaś, cytuję dosłownie: Dużo razy np prosiłam Boga aby trafił we mnie jakimś cytatem z Biblii i często trafiałam na taki dopasowany do sytuacji…
Nie słuchaj mnie, nie jestem żadnym autorytetem dla ciebie przecież. Skoro tagujesz katolicyzm, to idź do księdza albo poczytaj jakiś katolicki portal. To co opisałaś to wróżbiarstwo. Grzech. Kropka.
  • Odpowiedz
To było głównie gdy się modliłam. To raczej co innego niż wróżbiarstwo.


@tesknilam_: a gdybyś podczas modlitwy się masturbowała, to nie byłaby masturbacja bo przecież modlitwa? Przepraszam za tak drastyczną analogię, ale co ma do rzeczy, że to podczas modlitwy prosisz o znak i podczas modlitwy się tego znaku doszukujesz w biblijnej linijce? To właśnie jest wróżbiarstwo, wszystko jedno czy podczas modlitwy czy kiedy indziej. Nie wiedziałaś, teraz już wiesz.
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: Nie każda, ale wydaje mi się ze to jest wiedza, która da się odczytać z Biblii i poczucie, ze to pochodzi Ducha Świetego, ta wiedza. Są oczywiście sprawy, gdzie można się spierać gdy ta wiedza dotyczy np polityki czy coś w tym stylu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tesknilam_: No i tu pojawia się parę pytań.
1. Dlaczego powinno się brać to co jest napisane w biblii za pewnik?
2. W biblii są napisane również inne rzeczy, na przykład to że Ziemia jest płaska. Też się z tym zgadzasz? I jeśli nie to dlaczego?
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: 2) Wydaje mi się ze stwierdzenia z Biblii, w kontekście czysto naukowym były nietrafione, głównie dlatego ze nie pisali ich naukowcy, to były stare lata, stare wierzenia. Skąd człowiek pare tysięcy lat temu czy ziemia jest płaska czy okrągła. Te sprawy nie dotyczą Boga.
1) Nie jestem pewna czy za pewnik, ale na pewno za drogowskaz. Teksty, które dotyczą Boga zostały napisane pod natchnieniem Ducha Świetego i im raczej
  • Odpowiedz
@tesknilam_:
2. Owszem, nie dotyczą. Jednak jeśli biblia jest pośrednio pisana przez boga, to wiedza wszechwiedzącego boga wydaje się być dość słaba.

1. Skąd przekonanie, że akurat to co jest napisane o bogu to było spisane pod natchnieniem, a pozostałe rzeczy były napisane o tak sobie?

3.Czy skoro to co jest napisane o bogu w biblii to prawda, to czy nie uważasz że jahwe jest okrutny
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: 2) Do takiej wiedzy jak dzisiaj ludzie doszli latami. Biblia jest książka historyczna ale nie czysto naukowa. 1) to da się wyczuć, trzeba uwierzyć. Kiedyś rozmawiałam z kimś o tym i chodziło o to ze Bóg wolał zabic tamtych ludzi którzy czynili złe bo dalej czynili by gorzej
  • Odpowiedz
to da się wyczuć, trzeba uwierzyć.


@tesknilam_: Ja kiedyś wierzyłem i to bardzo mocno. A wyczułem dokładnie to samo co teraz. I co w takiej sytuacji? I właśnie takie rzeczy stopniowo doprowadziły mnie do ateizmu. Jak to wytłumaczysz?

Kiedyś rozmawiałam z kimś o tym i chodziło o to ze Bóg wolał zabic tamtych ludzi którzy czynili złe bo dalej czynili by
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tesknilam_: A i jeszcze jedno. Piszesz, że biblia jest książka historyczną. Zdajesz sobie sprawę ile tam jest jest rzeczy które totalnie przeczą obecnej wiedzy historycznej?
  • Odpowiedz