Wpis z mikrobloga

Według mnie istnienie Boga, jest może czasami nie pewne ale wysoko prawdopodobne. Sam fakt powstania świata, wysokiej inteligencji człowieka o tym świadczy. Kiedyś, gdy jeszcze nie doświadczyłam Bożej obecności to zahaczałam o ateizm. Jednak sporo znaków, nieprzypadkowych rzeczy, sprawiło ze uwierzyłam w Boga. Wydaje mi się, ze właśnie fakt nawróceń, cudów, nie tylko tych eucharystycznych może świadczyć o tym, ze to właśnie chrześcijańska wizja świata jest bardziej prawdopodobna niż ta ateistyczna. #ateizm #katolicyzm
  • 35
@Kazadum: Modliłam się wiele lat o nawrócenie moich rodzicow. Odkąd sama zaczęłam się nawracać oni się zmienili, przestali się kłócić, tata przestał pic alkohol w nadmiarze… Dużo razy np prosiłam Boga aby trafił we mnie jakimś cytatem z Biblii i często trafiałam na taki dopasowany do sytuacji… Poznałam w najgorszym momencie swojego życia, osobę dzieki której zaczęłam się nawracać. w momencie największego poszukiwania Boga poznałam chrześcijankę która nakierowała mnie na proces
@Kj5s6f2dk7s54o: Wydaje mi się, nie jestem pewna bo to wie tylko Bóg, że może widzi, że serce danego człowieka gdZies za nim tęskni, widzi szanse w jego nawróceniu. Ci, którzy i tak by za nim nie szli nie są dotykani, być może będą w przyszlosci. Ale na to pytanie dopiero tak naprawdę odpowiedz poznamy po śmierci.
@JamKarzeu2: Widzę ile dobra wynika z wiary chrześcijańskiej, konsekwencji. Nie znam wszystkich religii oczywiście, ale pewne rzeczy które widzę pozwalają mi stwierdzić ze lepiej chociażby być chrześcijaninem niż muzułmaninem. Chociażby kwestia aborcji. Muzułmanie robią wyjątek, katolicyzm ostro to karze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Tu jest w ogóle dobrze to wyjaśnione https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TF/jl_wielosc_religii

@tesknilam_: Jeżeli posługujesz się językiem apologetycznym, który to #!$%@? się odwracaniem znaczeń niektórych słów o 180 stopni, to tak. Zgadzam się. Posługując się jednak językiem polskim, w tym artykule praktycznie nic nie jest dobrze wyjaśnione. Jest wzięte parę religii i w stosunku do nich jest artykuł. A nie do również dziesiątek tysięcy pozostałych religii.
Ale na to pytanie dopiero tak naprawdę odpowiedz poznamy po śmierci.


@tesknilam_: ach, moja ulubiona odpowiedź. Skoro padła już przy pierwszych pytaniach, to nawet nie zaczynam dopytywać o sens pogodzenia się z tym, że jestem popsuta (grzeszna) zanim jakaś zewnętrzna siła da mi szansę naprawienia, a o fikołkach typu transsubstancjacja nawet nie wspomnę. Powodzenia na nowej drodze życia, szczerze. I tylko słowo przestrogi - wybieranie losowych cytatów z biblii i uważanie