Wpis z mikrobloga

@nicnieslyszalam: skup się teraz - ja już płacę za MPK od lat, czy mi się to podoba czy nie, bo MPK jest dofinansowywane z moich podatków. A mimo to, jak chcę pojechać do centrum z żoną, to faktycznie muszę zapłacić niewiele mniej niż prywatnemu przewoźnikowi. Tu nie chodzi o konkretne kwoty
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
żeby pojechać dwa razy w miesiącu z bombelkiem nad Wisłę muszę płacić jak za zboże? Bo i 24zł (x2 bo żona) i 70zł za 4 kursy to jest jak za zboże właśnie.

@powaznyczlowiek: Masz bilet weekendowy rodzinny za 25zł na takie okazje - może na nim jeździć dwoje rodziców plus 5 dzieci przez cały weekend.
@powaznyczlowiek: Nijak nie umiesz w matematykę. Prywatny przewoźnik jest wielokrotnie droższy od mpk i nie są to nawet porównywalne kwoty. Po jaki kij w ogóle wtracasz w to bilety jednorazowe skierowane do turystów? Skoro tak się skupiasz na swoich podatkach (nie wiem jaki ich procent jest skierowany w stronę mpk miesiecznie) to korzystaj z tego. Standardowo człowiek jeździ te 40 razy miesiecznie, minimum, to 1,75zl za przejazd maximum. Masz niestandardowa sytuacje
@nicnieslyszalam: zrozum, że ja nie potrzebuje miesięcznego abonamentu. Nie jestem studentem, pracuje głównie z domu, poruszam się po osiedlu albo rowerem. Mam takie miesiące, że w ogóle nie zbliżam się do MPK, a mam takie, że jeżdżę 15 razy - mam płacić 70zl co miesiąc "na wszelki wypadek", kupować bilet za 70zl od razu przy pierwszym przejeździe "na wszelki wypadek" czy planować na miesiąc do przodu czy teraz będę jechał czy
@nicnieslyszalam: tylko 70 złotych to bilet socjalny nawet na stronie MPK jest opisane:

jest biletem miesięcznym wydawanym dla osób, których dochód jest niższy od kryterium dochodowego obowiązującego przy udzielaniu świadczeń z pomocy społecznej, przy czym zlikwidowane zostało ograniczenie wiekowe. Zaświadczenia, na podstawie którego można nabyć bilety socjalne, wydawane przez właściwy dla miejsca zamieszkania Ośrodek Pomocy Społecznej są ważne jeden miesiąc, po czym przed wykupieniem następnego biletu trzeba udać się po nowe