Wpis z mikrobloga

Mirko serio pytanie, o #mieszkaniedeweloperskie. Kupiłem mieszkanie w centrum Warszawy za ponad bańkę (czekałem na wybudowanie ponad 2 lata), teraz okazało się ze w mieszkaniu słychać każdy krok sąsiada z góry. Dodatkowo SOMSIAD przerobił swoje mieszkanie na 5 mikrokawalereczek dla robaków więc chodzenia jest co nie miara. #kurnikinwestycyjny

Pytanie brzmi:

1. Czy to normalne ze wiem kiedy sąsiedzi chodzą po swoim mieszkaniu albo po prostu głośniej rozmawiają?
2. Czy jest jakaś droga prawna dostępna dochodzenia swojego? (sądzenie się z deweloperem za źle wybudowany blok, sądzenie się z sąsiadem za źle wykonany remont)

#mieszkanie #patodeweloperka #nieruchomosci
  • 19
@sp3cooland: coś nie tak. Mooga być kiepskie materiały i stropy a może być jakiś błąd. U siebie prawie wcale nie słyszę sąsiadów z góry choć mieszka tam rodzina z 3 dzieci. Słyszałem mocno sąsiada z dołu bo chłop przy wykończeniu mieszkania założył złą kratkę na kanał wentylacyjny i dźwięk od niego niósł się po całym pionie, po zwróceniu uwagi poprawił i też jest kompletna cisza.
1. Czy to normalne ze wiem kiedy sąsiedzi chodzą po swoim mieszkaniu albo po prostu głośniej rozmawiają?


@sp3cooland: Nie, to nie jest normalne. Nigdy nie słyszałem u siebie w mieszkaniu sąsiada, ani z dołu, z góry ani obok (a ten obok miał nawet niemowlaka, dowiedziałem się o tym tylko dlatego że spotkałem go na korytarzu). Dom Development oddany w 2017 r.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft:

Nigdy nie słyszałem u siebie w mieszkaniu sąsiada, ani z dołu, z góry ani obok

Dom Development oddany w 2017 r.


Nie wierzę. Istnieją takie nowe budynki? Z czego masz ściany między lokalami? Czy sasiadujesz przez ścianę z łazienką albo salonem sąsiada?
Nie wierzę. Istnieją takie nowe budynki?


@elf_pszeniczny: Zapraszam na Mokotów :)

Z czego masz ściany między lokalami?


@elf_pszeniczny: W sumie nie wiem nawet.

Czy sasiadujesz przez ścianę z łazienką albo salonem sąsiada?


@elf_pszeniczny: mam mieszkanie na całą głębokość budynku, z dwoma balkonami. Po drugiej stronie kuchni mam szyb windy. Po drugiej stronie biura i pralni mam pokój sąsiada. A na drugim brzegu sąsiad ma lustrzane odbicie mojego mieszkania. Tam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mirkosoft: chyba się wybiorę za kilka lat

Materiał ścian masz w książce serwisowej mieszkania, zwykle jest bloczek silikatowy 18 cm jako absolutne minimum wg norm

Tam gdzie ja mam salon, tam i on ma salon, tam gdzie ja łazienkę i sypialnię tam i on łazienkę oraz sypialnię. Tak samo w pionie.


Czy TV nasz na ścianie z sąsiadem? Albo czy wanna prysznic jest na ścianie z sąsiadem? Chodzi o to że
Czy TV nasz na ścianie z sąsiadem? Albo czy wanna prysznic jest na ścianie z sąsiadem? Chodzi o to że ludzie wkuwają zestawy podtynkowe i tunele kablowe w ściany o grubości 20 cm i wszystko wtedy słychać, to jest powszechne z praktyki własnej i znajomych


@elf_pszeniczny: Nie mam TV, mam projektor z ekranem wysuwanym z zabudowy kuchni.

W łazience na wysokości zlewu mam komin od strony sąsiada, później geberit z szafką
@elf_pszeniczny: Już nie pamiętam jak deweloper przewidział. Robiłem własne zmiany w projekcie już na etapie budowy. Ale wydaje mi się że nie. Jeśli dobrze pamiętam wizualizacje zakładały telewizor na ścianie dzielącej kuchnię z salonem. Ja tą ścianę rozwaliłem i zamiast tego zrobiłem zabudowę z pół-wyspą i z niej projektor.