Wpis z mikrobloga

Jaka jest według was najgorsza strategia Paradoxu z ostatnich 10 lat?
Oczywiście wyłącznie gry które były jakoś rozwijane zatem March of the Eagles odpada xD
No i liczy się obecny stan, a nie to jaki miała start. Też fajne by było uzasadnienie w komentarzach
#ck2 #ck3 #eu4 #hoi4 #stellaris #imperator

Najgorsza strategia Paradoxu z ostatnich 10 lat

  • Crusader Kings II 1.9% (4)
  • Europa Universalis IV 10.6% (22)
  • Hearts of Iron IV 18.8% (39)
  • Stellaris 9.7% (20)
  • Imperator: Rome 51.2% (106)
  • Crusader Kings III 7.7% (16)

Oddanych głosów: 207

  • 16
@ChempyTuj:
To akurat można chyba powiedzieć o każdej grze że na początku jest ciekawie, a potem jak już popodbijałeś to niezbyt. Stellaris tutaj przynajmniej ma kryzysy zatem jest jakieś zajęcie. Z drugiej strony jest to odejście od settingu historycznego co też niektórym nie pasuje (a innym z kolei może bardziej pasować ze względu na wyrównane szanse)

Swoją drogą klauzulę

liczy się obecny stan, a nie to jaki miała start

to pisałem
to pisałem właśnie celowo z myślą o Stellarisie i Imperatorze, bo te gry start miały fatalny, ale je poprawiono


Wręcz na odwrót. Rework planet wraz z paczem 2.2 rozwalił tą świetną grę.

@Fennrir: Ja zagłosowałem na EU 4. Krok wstecz w stosunku do trójki. To jest dobra gra tylko pod dyplomatyczne RP MP.
Najgorsza, ale 11 lat a nie 10, to zdecydowanie Sengoku. Z tych które wymieniłeś to prawdę mówiąc wszystkie sprawiły mi frajdę. Najwięcej czasu spędziłem w EU4 i CK2. Szkoda jedynie Imperatora, w którego zainwestowałem na premierę i o ile miał sporo niedociągnięć, to drzemał w nim ogromny potencjał, który myślę, że spokojnie zostałby uwolniony, gdyby dostał cały cykl DLCków jak pozostałe gry (przypominijcie sobie chociażby jakim drewnem było EU4 na premierę -
@purpleyaoguai:
Nie chodzi mi nawet o niski poziom rozbudowania, bo Crusader Kings też nie ma jakiegoś szczególnie wysokiego, a mimo to je bardzo lubię, tylko o to że rozwój gry jest robiony głównie pod gimbazę. Reunifikacja Austro-Węgier paroma klikami (w dodatku w granicach z 1914 roku xD), Trocki przejmujący władzę w Meksyku, Grecja odtwarzająca Bizancjum, anarchiści wygrywający wojnę domową w Hiszpanii, druga wojna secesyjna w USA, zamiast jakichś prawdopodobnych alt-historii to