Wpis z mikrobloga

@Wild_AvS Ja z kolei nie wyobrażam sobie dłuższego życia poza krajem, jestem z Polską związany. Lokalna kultura, organizacja społeczeństwa mi się nie podoba. Ale nawet gdyby się podobała to nie wyobrażam sobie zostawienia kraju, tęsknię za nim. Przyroda jest plusem, jest inna. Ale nic mi nie zastąpi naszej.
@era347: co masz na myśli przez organizacja społeczeństwa? Ja tu widzę społeczeństwo obywatelskie które samo się zrzesza wokół tego co go interesuje. Chcesz szydełkować? Bez problemu, w tej bibliotece klub szydełkowy ma sale I spotkania. Wolisz hokej? Bez problemu, tam jest lodowisko z klubem. W Polsce ludzi to łączy tylko rodzina praca i alkohol, w Finlandii zainteresowania. Jak dla mnie Finlandia wygrywa.
@Xianth2 To wybacz ale masz bardzo dziwny obraz Polski. To u nas nie można szydelkowac? Zrzeszać się? Ludzie nieb grają w piłkę że znajomymi? Jeśli chodzi o alkohol to ilości spożywane i kultura picia jest gorsza w Finlandii, w moim odczuciu.
@era347: gdzie poza remixami na wioskach masz dedykowane miejsca na oddolne zrzeszanie się? W Fi są duże ośrodki w których za darmo wynajmiesz sale na takie eventy, na miejscu są sprzęty typu drukarki, plotery, maszyny do szycia, drukarki 3d, itp. W Polsce nie widziałem nic takiego, a na pewno nie z podatków (czytaj za darmo). Do tego w parkach narodowych masz co najwyżej ścieżki i ewentualnie tablice informacyjne, w Finlandii masz
@Xianth2 Widziałem miejsca na pikniki w naszych parkach narodowych. Nie ma nic za darmo, płacisz za takie rzeczy w podatkach. W Polsce są również miejsca zarządzane przez gminy do organizowania takich rzeczy, nie zawsze i nie wszędzie. Zależy od tego na co mieszkańcy gminy chcą wydawać pieniądze publiczne.
@era347 Chciałbym też dodać że infrastruktura naszych parków narodowych jest bardzo rozbudowana, być może odwiedziles je ostatnio wiele lat temu?