Wpis z mikrobloga

Uszanowanko!

Daję znać że aplikacja #otwartywykopmobilny2 została usunięta ze sklepu za podszywanie się pod oficjaną apkę wykopu.
Mimo, że po dostaniu ostrzeżenia pozmieniałem wszystko co trzeba i przeszedłem ponowne review Googlowi sie odwidziało i bezpowrotnie usunęli apkę ze sklepu ¯\(ツ)_/¯
W związku z powyższym na razie żadne updaty nie będą się pojawiać, bo się zdemotywowałem. A jezeli ktoś chce na nowo zainstalować to zostaje instalacja bezpośrednio przez apk pobrane z Releasów Githubowych: https://github.com/otwarty-wykop-mobilny/wykop-android/releases (np tu: 1.2.24
Planuje się dalej odwoływać, ale jak na razie odpisują mi jedynie boty które
zapominają_ przeczytać to co do nich piszę...

Na razie to tyle, dzięki i do (mam nadzieję) kolejnego przeczytania ()
osiemnascie - Uszanowanko!

Daję znać że aplikacja #otwartywykopmobilny2 została us...

źródło: comment_1656045310V7vHerm170ZXS1MjWhxwKG.jpg

Pobierz
  • 101
via Wykop Mobilny (Android)
  • 250
@osiemnascie: #!$%@?ąc od tematu, to te przeróżne boty, które zamiast ułatwiać kontakt z firmami, tylko dodatkowo go utrudniają, są mega wkurzające. Tak jakby używano tego dziadostwa na odwal się, tylko po to, żeby zaoszczędzić na ludzkiej obsłudze.

Korzystałem przez długi czas z pierwszego otwartego wykopu mobilnego, a ostatnio przerzuciłem się na v2, i bardzo dobrze mi się tego używa. Powodzenia i dzięki za dotychczasową pracę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@osiemnascie: prawdę mówiąc nie widzę powodu dla którego nie mógłbyś zostawić tego jako apka do pobrania z releasów na githubie. To nie ipa żeby był jakiś problem z instalacją. A zdjęli bo w sumie mają trochę racji, to ta sama aplikacja, nawet ta sama ikonka i nazwa, tylko jest trochę udoskonalona
@huudyy: @waldemarpawlacz: Spodziewam sie że to google i ich algorytmy mnie wybrały, a nie na prośby ze strony administracji. W sensie słyszy się w świecie że tak to dziala i sam w profesjonalnych projektach też przez podobne rzeczy przechodziłem, życie ¯\(ツ)_/¯

@Jonn: A tak :/ To jest tak jakby element walki googla z konkurencją innych sklepo. W skrócie: przy publikacji przez sklep play aplikacja jest podpisywana innym kluczem
@kaitek666: W mailach wyraźnie wskazują, ze chodzi o podszywanie się pod aplikajce Wykop. Zarzutem było to że aplikacja używala logo wykopu mimo że nie miała praw do używania go (wykop pozwala tylko na to co jest tu na dole: https://www.wykop.pl/dla-programistow/). Jak popatrzysz na ostatni update aplikacji to zmienila sie ikonka na tą z lennyfacem, ale mimo to google w mailach dalej odnosi się do tej starej (przyklad maila w zalączniku)
osiemnascie - @kaitek666: W mailach wyraźnie wskazują, ze chodzi o podszywanie się po...

źródło: comment_1656055797HlJQ2rQh2XpvStGOoqTnde.jpg

Pobierz