Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema. Może głupio to zabrzmi ale od paru miesięcy chce zacząć trenować na siłowni aby poprawić trochę sylwetkę bo przez codzienne siedzenie przed komputerem coraz gorzej to wygląda ale również aby chociaż trochę zażyć ruchu. No i tutaj przechodzimy do sedna, dlaczego od tych paru miesięcy nie trenuje a wszystko przez to że cały czas myślę że osoby chodzące na siłownię będą mieli że mnie niezły ubaw, przyjdzie taki 30latek, niecałe 70 kilo wagi to mały wiatr mnie przewraca, no sama skóra i kości(no może aż tak źle nie jest) ale przy wzroście 185 tak to wygląda. I tak sobie myślę że jak ja zacznę trening i na ławce ledwo sztangę i jakieś małe obciążenia podniosę to reszta osób na siłowni nie dokończy treningu ze smiechu co ja wyprawiam, przecież pierwsza lepsza dziewczyna na siłowni pewnie więcej by podniosła. I teraz moje pytanie czy zrobić ten pierwszy krok i się niczym nie przejmować czy jakoś zorganizować dzień żeby chodzić jak będzie jak najmniej osób żeby wstydu nie było czy może jednak odpuścić?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62b38271870c402260f772ae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 116
@AnonimoweMirkoWyznania: Zamiast chodzić a siłownie, pojedź sobie autem do Decathlonu i kup sprzęt do ćwiczeń ( ławeczka, hantle, gryf, talerze itp itd ) lub zamów sobie przez internet. Nie musisz od razu brać wszystkiego, co miesiąc po kilka rzeczy, wyjdzie tak że za kilka miesięcy będziesz miał w domu darmową siłownię. Jak zobaczyłem ile czasu się zyskuje i jaka to wygoda trenując w domu to już raczej na siłownie nigdzie nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania:
1.przestań wierzyć w ten stereotyp, bo to mityczne wyśmiewanie jest jak yeti- każdy słyszał, nikt nie widział
2. Po prostu tam iść
3. Nawet możesz kogoś poprosić o radę/asekurację i też nie powinni odmówić.
4. Poszukaj na necie planów treningowych dla osób początkujących (fbw sakera na początek powinno być spoko)
5. Obejrzyj filmiki z prezentacją techniki poszczególnych ćwiczeń
6. Idź i próbuj na malych ciężarach (tak tu możesz zapytać kogoś
@AnonimoweMirkoWyznania: @giewont3000: No to jedyny plus siłowni, że zawsze ktoś doradzi. Trenera na siłowni znowu nie ma co brać, bo cwaniaki robią program treningowy na maszynach by mniej używać wolnych ciężarów ( bo z tym jest zawsze problem, za dużo osób chce tym trenować i się robią kolejki ), a tylko na wolnych ciężarach jest najlepszy progres.
Jak się trenuje w domu, to lepiej zapytać kolegę który już trenuje od
@Yeraz:
1. Jak ktoś mieszka w kawalerce 2x2m to tak, po rozłożeniu ławeczki dużo miejsca nie potrzebuje, a samo trzymanie ławeczki to też żaden problem bo ławeczka się składa.
2. Z czasem wyjdzie taniej, można kupić z allegro używany sprzęt za połowę ceny. Ceny karnetów są i tak drogie, w ciągu pół roku wyjdzie i tak 600 zł a za tyle można kupić używany sprzęt i dalej jechać sobie za darmo.
@Yeraz: Podejrzewam że on chce schudnąć i zrobić rekompozycję ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- My mówimy o amatorskich treningach domowych, z czasem za rok można sobie dokupić dwa takie stojaki do ćwiczeń nóg. A do tego czasu można sobie zarzucać te 40-50 kg przez głowę i robić przysiady.
- Uchwyt do podciągania można sobie kupić i przewiercić do ściany. Ja mam przymocowany nad łóżeczkiem córki i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pabick: niby można, osobiście mi by się nie chciało pół domu przestawiać zeby trening zrobić, a siłownia to też może być pretekst do wyjścia z domu, zmiana otoczenia itp. nie znamy szczegółów życia Mirasa, więc ciężko gdybać czy ma możliwości czy nie.
@Yeraz: Ja mam tylko problem z podciąganiem, bo wcześniej miałem własny pokój do treningów i pracy, ale jak urodziła się córeczka 4 lata temu, to musiałem się z niego eksmitować a uchwyt w ścianie został, mimo że mogę go przewiesić, to jednak zostawiłem bo od razu jest okazja raz na tydzień do posprzątania syfu pod łóżeczkami córek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mi na siłowni się nie podoba
@AnonimoweMirkoWyznania nawet jeśli ktoś się będzie śmiał to co z tego? Po prostu rób swoje i nie przejmuj się opinią innych, będzie Ci łatwiej w życiu
A poza tym tak jak Ci wszyscy powyżej napisali nikt nie daje jeb4nia o to że ćwiczysz z sama sztangą dopóki odkładasz ja na miejsce po ćwiczeniu