Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: latwosc wjazdu do uk i brak przesluchania na granicy i pytan po co na co i udowodniania ze jest sie prostym a nie garbatym. niektore zawody wymagaja brytyjskiego obywatelstwa po zatym chetniej cie zatrudnia jak masz british citizenship niz tylko polskie czy inne. w razie klopotow za granica rzad brytyjski lepiej o ciebie zadba niz polski z cala eu i spokojnie wrocisz na wyspy
latwosc wjazdu do uk i brak przesluchania na granicy


Jak masz presettled/settled i wjeżdżasz na dokumencie, który ma ten status do niego przypisany to też nikt cię o nic nie pyta.

w razie klopotow za granica rzad brytyjski lepiej o ciebie zadba niz polski z cala eu


@setka007: Oby nie tak jak w tym przypadku, gdzie kobieta czekała aż 6 lat zanim miękkie herbaciane faje łaskawie cokolwiek zdziałały ( ͡°
@romek898: presettled/settled jest tyle wart co dzis stala rezydentura czyli nic. w kazdej chwili moga ci to zabrac juz zaczynaja sie problemy u dzieci majacych statusy kiedy rodzice uaktualniaja im paszporty na nowe i owe statusy w magiczny sposob znikaja a rodzice dostaja listy, ze dzieci moga byc deportowane(poczytaj o tym na grupach zajmujacych sie statusami i obywatelstwem). Drugi powod to nadal brak fizycznego dokumentu ktory maja wszyscy z poza EU
@suqmadiq2ama: obywatelstwo możesz zmienić ale narodowość już nie, poza tym co jest złego w byciu Polakiem?


@pol-scot: Piętno polaka, nie bez powodu polacy mimo że stanowią zawsze jedną z większych diaspor za granicą to specjalizują się w najgorszych pracach za najniższe płace. W NL dziecko polaków urodzone w NL nawet jak skończy dobre studia to i tak czeka go kariera na produkcji bez awansu i podkładanie nogi przez urzędy w
brak przesluchania na granicy i pytan po co na co i


@setka007: nie mam obywatelstwa i jak wracałem ostatnio do UK to przechodziłem przez automatyczne bramki, więc argument z dupy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
jasne, gdyby tylko tyle nie kosztowało to bym się nie zastanawiała. Jednak 1,5 tysiąca to dla mnie spore pieniądze


@szzzzzz: myślę, że jednak warto oszczędzić i odłożyć pieniądze na obywatelstwo

@suqmadiq2ama: co ty #!$%@?? Myślisz że jak dostaniesz paszport to magicznie staniesz się Anglikiem? Zawsze mówię, że jestem Polakiem, pracuję i zachowuję się w taki sposób żeby nikt nie mówił tak jak ty
@m4jk3l: dziecko jesteś czy co? Dziś przejdziesz bez problemu a jutro już cię tak łatwo nie wpuszcza. Nadal nie rozumiesz ze przy przekraczaniu granicy na obcym paszporcie zawsze maja prawo cię nie wpuścić tak ciężko to skumać?
@setka007: Teoretycznie dopóki masz podwójne obywatelstwo nadal mogą ci odebrać brytyjski paszport. Oczywiście w ekstremalnie rzadkich przypadkach, ale jest to możliwe.

@szzzzzz: Jeśli masz wolne ok. £1.5k to myślę, że warto wyrobić - może kiedyś będziesz chciał wyjechać z UK, a w przypadku braku paszportu może ci to zamknąć możliwość powrotu do krainy grzyba i futbolu.
@setka007: Nie wiem czego Ty się tak boisz. Myślisz że nagle milionów ludzi nie
wpuszczą? Podaj przykład nowoczesnego państwa które najpierw dało możliwość ludziom przyjeżdżać i osiedlać się bez problemów a później stałym bywalcom zakazali nagle wjazdu.