Wpis z mikrobloga

Jachira, co ty znowu odpyerdalasz:

"Zrzuciłam konfetti w kształcie banknotów, żeby pokazać, do czego doprowadzi nadmierne drukowanie pustego pieniądza. Nie ma mojej zgody, by prezes Narodowego Banku Polskiego przysięgał na Konstytucję, przy okazji ją łamiąc, dodrukowując 144 mld zł. Adam Glapiński, we współpracy z rządem PiS, doprowadził do najwyższej inflacji w kraju" - Klaudia Jachira


Łobaben, jak mi pani teraz zaimponowała! Nareszcie ktoś wspomniał o drukarce która drukuje chyba już 3 rok.

Przypomnijmy kiedy i dlaczego odpalono tą drukarkę:

Na rynku jest za dużo pieniądza, więc ceny idą w górę. Pieniądza jest za dużo, gdyż w czasie, gdy walczyliśmy z COVID-em, rządowe instytucje, a właściwie NBP na ich prośbę wyemitował 200 miliardów złotych dodatkowego pieniądza.


https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/inflacja-w-polsce-maciej-samcik-o-mechanizmie-nakrecajacym-inflacje-5700136


Jak widać nasze pisdzielce dalej drukują mimo że kowid za nami jprdl. (teoretycznie za nami bo już się boję co będzie za rok).

#ciekawostki , to nie #bekazlewactwa tylko #bekazpisu #polska #ekonomia #inflacja
  • 2