Wpis z mikrobloga

Z tego co wiem to XTB ma jakieś tam swoje prowizje za przewalutowywanie, stąd rodzi się pytanie czy warto otworzyć tam konto np. w EURO oraz zasilać je kasą która już została wymieniona na EUR w Revolut albo innym kantorze online? Czy jednak nie są to jakieś mega duże różnice kwotowe i nie ma sensu się w to bawić, ktoś badał temat?

#xtb
#inwestycje
#gielda
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SiewcaZaglady: chłopie, nie.
PayPal ma jeszcze gorsze przewalutowanie niż xtb.
Robisz przewalutowanie w revolut i wykonujesz wpłatę przy pomocy PayPal (bez prowizji za wpłatę, natychmiastowo) a na paypalu jako metodę zapłaty wybierasz kartę revolut.
Ja PayPala nie mam (i mam nadzieję że sobie ten głupi ryj rozwalą za losowe blokowanie środków na 6 mies), więc po prostu wpłacam z revoluta zwykłym przelewem SEPA i też jest git, różnica jest taka, że
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SiewcaZaglady: no tak, ale jeśli inwestujesz 5k lub mniej miesięcznie, to taka opcja jest spoko. Ewentualnie możesz wykupić jakiś droższy plan na revolucie, gdzie wymiana jest z większym limitem (albo i bez)
Jak inwestujesz długotetminowo to bez znaczenia, jak robisz daytrading to płacisz 0.5% przewalutowania od każdej transakcji, no i może się to zsumować do sporych wartości.
  • Odpowiedz