Wpis z mikrobloga

Czy moglibyście polecić jakiś wosk twardy do samochodu? Mój ulubiony zestaw to ADBL SSW i COLLINITE 476S. Chciałbym spróbować czegoś nowego, ADBL na pewno ze mną zostanie, bo po prostu go lubię i podoba mi się efekt/cena, ale twardy wosk potestowałbym może jakiś inny, bo akurat w tym aspekcie wielu testów nie robiłem i zawsze byłem wierny COLLINITE.

#motoryzacja #autodetailing #detailing #cardetailing #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 10
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: ostatnio kupiłem sobie House of Wax, nie jest to twardy wosk ale na pewno warty spróbowania, kompletnie inne odczucia w nakładaniu/docieraniu co Fusso/Collinite :D

imo jeżeli masz warunki, czas i ochote na mycie/woskowanie co jakiś czas, to twarde woski są bez sensu :)
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: A czego oczekujesz od wosku przede wszystkim? Colli jest dość trwałym woskiem. Jeśli ma być coś o podobnej trwałości to albo Finish Kare 1000p albo Soft99 Fusso Coat.

Natomiast jeśli nie zależy Ci na takiej trwałości to jest mnóstwo fajnych wosków do spróbowania :) Zapraszam do przejrzenia - https://czysta-bryka.pl/product-category/mycie-konserwacja-nadwozia/srodki-do-konserwacji-lakieru-samochodowego/wosk-samochodowy/
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: ktory dokladnie House of Wax? Są 3 saphire, diamond i jeszcze jakis na c chyba... Ogolnie twardy wosk klade raz na jakis czas, a po kazdym myciu leci SSW.

@Czysta-Bryka_pl: wlasnie przegladalem stronke i jest tam tyle tego, ze sam nie wiem co wybrac... Na pewno chcialbym uzyskac ochrone 3-6 miesiecy plus fajne wyciagniecie koloru z lakieru + polysk, ale nie wiem czy za duzo nie wymagam
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: ja wziąłem sapphire, jest jeszcze ten trzeci właśnie troche tańszy i chyba bardziej trwały?

Co do wosków do kolorów lakieru - ktoś na forum kosmetykaaut robił porównanie Fusso do jasnego i ciemnego lakieru i w sumie różnice były jakieś minimalne.

Ja teraz zmieniłem podejście i twierdze, że 200g wosku to jest katorga, człowiek z chęcią by sobie właśnie pozmieniał woski, a fusso mam już siódmy rok i jeszcze mi
  • Odpowiedz
Ja teraz zmieniłem podejście i twierdze, że 200g wosku to jest katorga


@damian_co_dalej: no dokladnie, ja Collinite mam juz 3 rok, a kolejne cale opakowanie lezy nieotwarte :D Kusi mnie tes House of Wax, bo mozna kupic 30g i przetestowac
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: No to troszkę będzie problem bo jednak woski HoW nie są aż tak trwałe, 3 może 4 miesiące wytrzymają ale nie dłużej. Ale fakt faktem, że oni robią fajne pojemności a Colli czy Fusso bardzo duże puchy. Możesz spróbować Finish Kare jak najbardziej aczkolwiek też duży nie urywa jeśli chodzi o połysk znowu bo te trwałe woski aż takiego uderzenia wyglądowego nie mają.

Podsumowując, musisz wybrać czy bardziej Ci
  • Odpowiedz
@Miszcz_Joda: wśród wosków siedzących 6 miesięcy wybór jest dość mały bo jest fusso, coli, fk i chyba uber z tych znanych. Więc jak szukasz odmiany i oczekujesz trochę lepszego wyglądu od coli to moim zdaniem masz dwie drogi.

1) Tutaj musisz się przełamać i zaakceptować konieczność trochę częstszego smarowania i iść w woski hybrydowe jak HoW Sapphire lub ADBL Wax One. Zaoferują o wieeeele lepszy połysk niż te pancerne trwałe
  • Odpowiedz