Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, zaznaczę, że się nie znam na budowlance ani na niczym takim - mam dom ok. 85m2 i w kazdym pomieszczeniu sa grzejniki, ogrzewany jest piecem na wegiel - chcialbym przeniesc sie na gaz, co musze zrobic i jakie koszty to sa? #budujzwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siema_byku: nikt nie zaczął od najważniejszego: masz tam gaz w ogóle? jak nie masz, to żeby w ogóle o tym myśleć powinieneś wystąpić o warunki techniczne u chyba lokalnego operatora.
Dopiero wtedy będziesz wiedział, czy taka operacja jest możliwa.

W każdym razie jak nie masz gazu w domu (a najlepiej w kotłowni), to w tym roku pewnie już nie zdążysz, bo trzeba trochę formalności załatwić (projekt, zgłoszenie, odbiory itp).
Co
  • Odpowiedz
@Alpha_Male: Tak to wyglada, że gaz jest podciagniety, bo jest w domu skrzynka, czuc gaz, ale jest jakby wylaczony, musialbym zwracac sie do pgnig zeby mi wlaczyli spowrotem, ale nie wiem gdzie sa rury od niego puszczone w domu
  • Odpowiedz
@siema_byku: Wymienić piec, coś tam zaspawać, warto nowy odpowietrznik (odpowietrzniki) na instalacji dać oraz dla dużej ilości wody w układzie dodatkowe naczynie przeponowe (generalnie poza piecem groszowe sprawy). Grzejniki stare żeliwne jak najbardziej są w porządku, wytrzymują o wiele dłużej niż te nowe blaszane. Instalacja będzie się sporo dłużej nagrzewać, ale nie musi być to wadą, dla mnie jest zaletą większa pojemność cieplna.
  • Odpowiedz
@KollA: no właśnie też mówiono mi, że żeliwne będą OK, może troche brzydsze niż te nowoczesne, ale użyteczne. Jak myślisz, na jaki koszt się muszę przygotować? Ten piec z weglem sprzedac? Czy bedzie z niego jakis uzytek tez?
  • Odpowiedz
@siema_byku: Wszytko to indywidualne sprawy, teoretycznie, jak masz miejsce to pozostawienie starego pieca w dobrym stanie ma sens jako rezerwa, wybór należy do Ciebie. Znajomi mają instalację mieszaną, czyli piec na gaz i paliwo stałe, w jednym pomieszczeniu, ciekawe czy tak prawo dopuszcza:)
  • Odpowiedz
@siema_byku: jeszcze z tego co się orientuję komin (wkład), bo pewnie będziesz miał kocioł kondensacyjny, a obecny komin jest brudny.
Co do ceny to ciężko powiedzieć, ale wątpię, czy w 10 się zmieścisz, bo sam sobie tego chyba nie zrobisz, więc musisz jakiegoś fachmana doliczyć.
Kocioł z zasobnikiem to pewnie z 8 tysięcy jak nie więcej, chyba, że zasobnik chcesz mieć aktualny (nie wiem jak się takie połączenie sprawdza), albo
  • Odpowiedz