Wpis z mikrobloga

Jak tylko zaczął się temat wprowadzenia podatku cukrowego, to oczywiście pomyślałem sobie "a to #!$%@?".
Ale jednocześnie miałem nadzieję, że może dzięki temu rynek napoi zero w Polsce się nieco rozrusza. Większość popularnych napoi ma swój bezcukrowy odpowiednik, ale na półkach sklepowych ciężko było coś trafić.

To nie xD - barany uznały, że napoje zero również będą podlegać pod ten podatek. Genialne posunięcie.

I w sumie cały czas nie rozumiem czemu takich napoi jest w Polsce tak mało dostępnych. Jak się pojawiały piwa 0%, to też ruszało to niemrawo, ale teraz w większości sklepów można trafić na pełne regały przeznaczone tylko pod te trunki.
Napoi zero nadal trzeba specjalnie wyszukiwać.
To nawet nie tak, że nikt tego nie chce kupować - często wersje zero są skitrane gdzieś pomiędzy swoimi cukrowymi odpowiednikami. I tych cukrowych stoi cała masa, a te zero są powybierane ¯\_(ツ)_/¯

Tyle gadania o zmianie nawyków żywieniowych, a i tak stado baranów uważa, że te napoje ze słodzikami to gorsze od cukrowych, więc lepiej postawić całe alejki cukru w płynie.


#dieta #zalesie #chudnijzwykopem ##!$%@? #bekazgrubasow #zdrowie
MrGalosh - Jak tylko zaczął się temat wprowadzenia podatku cukrowego, to oczywiście p...

źródło: comment_16558778449mGUCWjloC6HBFkXQFDASm.jpg

Pobierz
  • 149
I w sumie cały czas nie rozumiem czemu takich napoi jest w Polsce tak mało dostępnych.


@MrGalosh: w 2018 wyszło Mountain Dew bez kalorii - dla mnie najlepsze co mogło być.
To nagle się Polacy zesrali, że już nie smakuje tak samo, bo piją te napoje ciepłe xD
#!$%@?ąc od tego, że MD mało kto pije, bo jest #!$%@? słodkie, a w litrze jest tyle kalorii co w tabliczce czekolady.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@MrGalosh: bo piwo 0%, czyli bezalkoholowe ma swoje zalety których nikt raczej nie kwestionuje, no chyba że ktoś celowo chce spożywać alkohol, ale to akurat nie dziwi.

Natomiast za napojami bezcukrowymi jest masa mitów, w które społeczeństwo wierzy. Typu że aspartam powoduje raka itp. Dlatego lepiej wlewać w siebie 30g cukru na 100ml napoju #pdk
Co prawda obecnie w środowisku naukowym mówi się o tym, że po słodzikach ludzie częściej wybierają
@MrGalosh: a ja musze przyznac, ze nigdy nie mialem problemu trafic na cos zero w sklepie czy knajpie. fakt, ze przewaznie to jest cola/pepsi tylko, ale zawsze jakis wybor jest. nawet dupam wlasnie monsterka zero kupionego w jakims sklepiku wiejskim na mazurach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo podatek cukrowy nie był po to, żebyśmy pili mniej słodzonych napoi tylko żeby zwiększyć wpływu do budżetu.

Przerzuciłem się z Pepsi max na cola original zero z biedry ¯_(ツ)_/¯

A rządowi #!$%@? w dupę


@Gruby_Wujo: jakbyś chciał im jeszcze bardziej zaszkodzić to pij same słodzone, dostań cukrzycy, a potem ciągnij od państwa dofinansowanie na diabetyka, insulinkę, akucheck, paski i może jeszcze na automatyczną pompę sterowaną smartfonem. Gwarantuje Ci że nawet
@MrGalosh: Ja i chętnie pił bym zero, natomiast każdy napój zero pozostawia ten dziwny posmak w ustach. Zdarzyło mi się nie jeść cukru 2-3 miesiące i każdy mówił „NIE WRÓCISZ JUŻ DO ZWYKŁEJ COLI”. A smak colki zimnej z kostkami lodu i cytryną po tym czasie był przekozak. Natomiast zero potrafiłem serio wylać.. nie wiem czy jestem wyczulony bardziej, ale nie znalazłem nic co by mi smakowało. Jedynie to Monster bez