Wpis z mikrobloga

Cześć, miałem dziwaczny włam na konto na facebooku, może panowie pomogą? @ZaufanaTrzeciaStrona @niebezpiecznik-pl

Od jakiegoś czasu dostawałem dziwne powiadomienia od facebooka - propozycja wykupu reklam sponsorowanych, symulacje kampanii itp. O tyle to było dziwne, że nie prowadzę ani nie prowadziłem nigdy żadnej strony na fb, nie mam nigdzie admina. Ponadto miałem możliwość komentowania postów jako ten fanpejdż. Pomyślałem, że to jakaś wyjątkowo głupia kampania marketingowa do rozpromowania facebooka jako narzędzia marketingowego. Zlałem temat. Jednak problem nie mijał i postanowiłem pogooglać - 0 informacji, nikt się z tym nie spotkał najwyraźniej. Wlazłem w ustawienia konta i bach - ktoś się logował na moje konto z drugiego końca Polski. Szybko zmieniłem hasło i wylogowałem ze wszystkich sesji.

W takim wypadku facebook uruchamia fajne narzędzie - wykrywa wszystkie podejrzane czynności wykonane w ostatnim czasie. Wykryte zostały tylko dwie aktywności - dodanie karty płatniczej (nie moja) oraz wykupienie paru reklam sponsorowanych jakiegoś dziwnego fanpejdża o zerowej aktywności.

Włamywacz nic nie publikował pod moim nazwiskiem, nie zmienił żadnych danych konta, nie pisał wiadomości w moim imieniu do nikogo. Całość opierała się na dodaniu karty płatniczej i wystartowaniu mikrokampanii fanpejdża, który nie istnieje (2 posty może po angielsku w dodatku).

Cały czas mam dostęp do zarządzania tą stroną. Do posta dodaje screen z historią płatności.

Co się tu zadziało?

#cyberbezpieczenstwo #bezpieczenstwo #facebook #hacking #cyberatak #niebezpiecznik #zaufanatrzeciastrona
mmenelica - Cześć, miałem dziwaczny włam na konto na facebooku, może panowie pomogą? ...

źródło: comment_1655842672mTUFArVSs84OakcgkenBIs.jpg

Pobierz
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mmenelica: 'jak?' - nic nadzwyczajnego, pewnie był gdzieś wyciek, było takie same proste hasło i tak się jegomość dostał na konto. Co do pytania 'czemu?' tenże jegomość nawiedził twe konto. Stare konta mają większe 'przywileje' na platformie Cukierka, rzadko kiedy wymagają przesłania skanu dowodu przed rozpatrzenie kampanii, co wymagane było by na świeżym koncie. 'po co?' - rozsyłać scam (np te z Orlenem).

PS: na 99% karta też jest z jakiegoś