Wpis z mikrobloga

Siemka, pracuje jako junior C++ (od prawie roku) i przy okazji studiuje, lecz nie wiem czy skończę te studia bo mnie nie interesują i biorę teraz dziekanke. Po dziekance będę miał 2 letnie doświadczenie i mam pytanie, czy z takim doświadczeniem potencjalnego przyszłego pracodawcę będzie interesować czy skończyłem studia czy nie? Bo z tego co widzę to jeśli pojawią się wymóg studiów to są to zazwyczaj oferty na staż lub juniora bez expa.
#programista15k #programista #it #studia
  • 6
Bo z tego co widzę to jeśli pojawią się wymóg studiów to są to zazwyczaj oferty na staż lub juniora bez expa.


@MM16: Skończyłem studia z absolutorium, ale nie broniłem magistra bo wciągnęła mnie praca. 10 lat temu.

Od 10 lat nikt nigdy mnie nie zapytał o studia - od regular deva aż po architecta. Zmieniam robotę obecnie i studia były im potrzebne tylko do przeliczenia wymiaru urlopu...
@kobrys13: witaj w klubie :-) ciężko mi szło dogadanie się z promotorem i olałem

@MM16: jedyny minus, że studia nie liczą sie do okresu pracy i przy wyliczaniu urlopu na UOP masz 20 dni zamiast 26, ale i tak pewnie zaraz przejdziesz na b2b i nie będzie to miało znaczenia
@MM16: Brak wykształcenia wyższego nie rzutuje. Ale!

Czym innym jest brak tego wykształcenia, bo się nigdy nie zaczęło, a czym innym porzucenie studiów - projektu. To tak jakbyś przyznał, że sobie na nich nie dałeś rady.

O ile w przypadku Elona, albo Marka to działa, bo rozkręcili bilionowe fortuny, to w przypadku zwykłego klepacza starającego się o kontrakt już nie.