Wpis z mikrobloga

Od kilku lat miewam bóle głowy. Czasem przez pół roku nie boli wcale czasem w ciągu dwóch miesięcy boli trzy razy po trzy dni z rzędu. Czasem ćmi. Czasem boli jakby mi ktoś wywiercał oczodoły.
Wiadomo, migrena ciężka rzecz. (Mama ma, więc diagnoza jest. ( ͡º ͜ʖ͡º))
Po dłuższym czasie takiego stanu rzeczy niejako zmuszona przez niebieskiego wybrałam się do lekarza po skierowanie do neurologa.

-dzień dobry. Chciałabym się przebadać pod kątem częstych, specyficznych bóli głowy i zaburzeniami widzenia. ( w ciągu dnia po prostu pogarsza,a mi się wzrok co jakiś czas na jakiś czas. Czasem na 3, czasem na 6 godzin)
-boli panią głowa jak się Pani budzi?
-czasem tak. Czasem przez trzy dni non stop.
- to migrena. Na pewno migrena, teraz to częste.

Ochłodzono mój zapał, zostawiłam sprawę. Niebieski wkurzał się na mnie, bo się martwił, więc poszłam jeszcze raz.
-dzień dobry, chciałabym przebadać się pod kątem migreny. Chciałabym uzyskać jakieś potwierdzenie, że to na pewno to, a nie nic innego.

Pani z wielkim osiąganiem i problemem wypisuje skierowanie do neurologa, bo tylko dupę migreną zawracam.

Kilka dni temu odebrałam wyniki.
Torbiel na szyszynce + torbiel lub gruczolak na przysadce - do doprecyzowania badaniem celowanym.

Nie wiem po co to piszę. Chyba, żeby przypomnieć, że sami musimy o siebie walczyć, bo lekarze tutaj do niczego się nie nadają niestety.

#lekarze #medycyna #torbiel #rozonansmagnetyczny
  • 7
bo lekarze tutaj do niczego się nie nadają niestety.


@MojaPieknaRoslineczko Na pocieszenie ci powiem, że w UK jest dokładnie to samo, gdzie lekarz rodzinny jest od stawiania diagnozy, a następnie zbywania pacjenta. Poniekąd ich rozumiem, bo jakby tak mieli każdego wysyłać do specjalisty z najmniejszym problemem to cała służba zdrowia by szybko padła, ale z drugiej strony jaki jest sens płacić składki na opiekę zdrowotną, skoro i tak potem trzeba robić fikołki,