Wpis z mikrobloga

co to oznacza? Rozumiem, że chodzi o rentowność obligacji, ale o czym to świadczy?


@cybher2: > że było kupować obligacje wtedy co pinokio

@Hattrick: wasza wiedza jest na poziomie Januszy z których się śmiejecie. Jest różnica między obligacjami detalicznymi które kupił Morawiecki, a obligacjami dla instytucji o których tu mowa. Oczywiście, te drugie też możecie kupić, poprzez biuro maklerskie, ale gdybyście kupili 10-latki rok temu, to obecnie byście byli stratni
@pastibox: jeszcze jest scenariusz, ze podwyzek stop procentowych nie bedzie, bo stwierdzi ze poczekmy zobaczymy jaki da to efekt, a potem stwierdzi nic to nie dalo i nie ma sensu wiecej podnosic, czyli kurs pln sie rozwali i mamy druga Turcje
@affairz: Miałem na myśli, że w pierwszym roku nie zarabiają tak jak w kolejnych, źle się wyraziłem.

@nowy_ja: Mi tam do śmiechu wcale nie jest w obecnej sytuacji. Pisałem ogólnie o EDO, o tych notowanych na giełdzie niewiele wiem. Mógłbyś w skrócie wyjaśnić dlaczego zakup 10PLY.B równo rok temu przyniósłby stratę?
@Hattrick: Bo jak rentowności rosną, to znaczy, że cena danego typu obligacji na rynku spada. Bo skoro inwestorzy oczekują obecnie 8% zwrotu rocznie, to kto da 100% wartości nominalnej za obligacje 10-letnie wypuszczone w zeszłym roku ze stałą stopą 2%?