Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Chyba jestem jakiś skrzywdzony. Obczajam zdjęcia jakiejś typiary na insta, a foty takie zwykłe, ot sobie siedzi na leżaku i drina pije, obok jakieś słodycze. No fota z wakacji, co by wyglądało jak jej super i jak odpoczywa. Nic złego.

I myślę sobie tak, no no, drineczek, leżaczek i cukierasy, a prawda jest taka że powinna u Janusza #!$%@?ć za najniższa, czy w jakimś markecie. Z niedziałającym systemem kasowym i problemem jak wydać paragon, #!$%@?, gorącem i wrzeszczącymi klientami. Wszystko na spinie. Bez czasu na przerwę czy pójście do kibla. I wgl autobusem do roboty w ścisku i upale godzinę w jedną stronę. A potem zjeść parówki z biedry, a jedynym napojem była by cola biedronkowa i to w weekend.

I dla mnie to jest domyślne ustawienie w głowie tego jak wygląda praca. A przecież #!$%@? tak praca nie powinna wyglądać. Jednak ja jak miałem pracę to często tak to wyglądało, u moich bliskich i znajomych też. Tak bardzo skrzywdziło mnie miasto powiatowe. Jak poszedłem do pracy gdzie się sprzedawało to kazali mi za swoje kupić koszule robocze, bo po prostu były zwykle białe, gdzie wiem, że konkurencja dawała swoje własne za darmo. Człowiek to brał, bo nic innego nie było. Na magazynie też dostałem ciuchy robocze, a po miesiącu goła podstawę, bo to z premia miało być i wysłali mnie do kadr po fakturę za ubrania inż własnej premii 3 miesiące je spłacałem, a kumpel w innym mieście za darmo dostał i jak się zwolnił po tygodniu to mógł je zabrać za darmo, bo oni używanych nie chcieli

#oswiadczenie #przemyslenia #rozowepaski #niebieskiepaski #takaprawda #pracbaza #praca #januszebiznesu #januszex
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a kumpel w innym mieście za darmo dostał i jak się zwolnił po tygodniu to mógł je zabrać za darmo, bo oni używanych nie chcieli


@wez_idz_sobie: A to wina kumpla ze pracowal w normalnej firmie a nie u janusza?
  • Odpowiedz
@wez_idz_sobie: gratuluję samoświadomości i otwartości na to, że świat może wyglądać inaczej niż myślisz, że powinien. Ja się obawiam, że osobiście zmieniłem się już w starego dziada z zabetonowanymi poglądami i takich rzeczy nawet nie zauważę, a jak ktoś mi powie, to wyprę.
  • Odpowiedz