Wpis z mikrobloga

Dokładnie to samo słyszałem jak był rag pull na Lunie gdzie spadła do 1USD i nawet na mirko pisali że teraz kupują zanim odbije, że super że spadło bo można tanio kupić zanim wróci na górkę.


@Greg36: Na wykopie jak i wszędzie w necie jest masa naganiaczy do hype train, a nie jakieś rzetelne porady gimbo inwestorów z budżetem 100zł. Obecnie jest trochę więcej hajsu w to włożonego niż przy
  • Odpowiedz
za pieniądzem fiducjarnym stoi gospodarka i powaga państwa które go drukuje. Oczywiście są też niepoważne kraje np. Salwador czy inne Argentyny


@andrej2: chyba nie rozumiesz krypto, waluty krajów, które wymieniłeś są niepoważne tylko dlatego, że ich bank centralny drukuje je na potęgę, z kolei krypto dodrukować nie można, więc za jego siłą stoją tylko ludzie, którzy ich używają. Czyli generalnie chodzi o to samo: albo ufasz danemu pieniądzowi i gdy
  • Odpowiedz
kolei krypto dodrukować nie można


@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: jest wiele innych mechanizmów powodujących że pieniądz czy crypto traci na wartości a nie tylko ten słynny dodruk, który używany rozsądnie też nie jest złem wcielonym jak twierdzą korwiny ekonomii. Crypto przed nimi nie zabezpiecza, vide przypadek Luny.

za jego siłą stoją tylko ludzie, którzy ich
  • Odpowiedz
Dlaczego? Bo stoją za nimi realne dobra


@andrej2: nie pociągnąłeś dalej: dlaczego stoją za nimi realne dobra? Bo ktoś wierzy, że ten pieniądz ma wartość i jest w stanie za dolara coś sprzedać. A za krypto? No cóż, gdybyś miał możliwość płatności krypto w każdym sklepie to też byś się zastanawiał czy nie sprzedać auta czy nawet fabryki za krypto. Tak, pieniądz tradycyjny ma w tym względzie przewagę, bo wymusza
  • Odpowiedz
Bo ktoś wierzy, że ten pieniądz ma wartość i jest w stanie za dolara coś sprzedać.


@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: No to Ci tłumaczę, że jak podważasz dolara to w przeciągu 6 miesięcy masz przy granicy grupę bojową lotniskowca i naloty. Jak podważasz bitkojny to masz shitstorm na forach xD To jest właśnie różnica w tej "wierze" i wpływie na rzeczywistość.

Jak padnie crypto to nic, absolutnie nic się nie stanie poza bólem dupska coinerów, tańszymi GPU i zmniejszeniem emisji CO2. Dalej technologia blokczejn będzie użyteczna i używana tam gdzie jest taka potrzeba. Jak pada nawet lokalna waluta (pomijając jakiś głęboki trzeci świat) to masz interwencję krajów ościennych i organizacji międzynarodowych, bo to wiąże się z realnymi problemami, niepokojami społecznymi i kryzysem. To jest właśnie różnica w tej "wierze" i wpływie na rzeczywistość. Jakby nawet złotówka zarządzana przez jastrzębie ekonomii zachowywała się jak btc to byś teraz sklepy plądrował żeby mieć co
  • Odpowiedz
jak podważasz dolara to w przeciągu 6 miesięcy masz przy granicy grupę bojową lotniskowca i naloty


@andrej2: XD to dziwne, jest wiele krajów, gdzie dolar nie jest legalnym środkiem płatniczym i jakoś nic się nie dzieje XD

Wskazałem Ci tylko błędy logiczne i naciągnięcia w tym co pisałeś.

no właśnie błędów logicznych nie ma, jest tylko różnica w ocenie tego co ma wartość i co nie oraz twoje urojenia, że jak w Polsce nie można dolarem płacić w sklepie to lotniskowce już pod Gdańskiem
  • Odpowiedz
XD to dziwne, jest wiele krajów, gdzie dolar nie jest legalnym środkiem płatniczym i jakoś nic się nie dzieje XD


@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: ale wiesz że podważanie dolara nie polega na tym że gdzieś w spożywczaku na podkarpaciu nie jest legalnym środkiem płatniczym?

dolarem płacić w sklepie to lotniskowce już pod Gdańskiem stoją
  • Odpowiedz
ale wiesz że podważanie dolara nie polega na tym że gdzieś w spożywczaku na podkarpaciu nie jest legalnym środkiem płatniczym?


@andrej2: a na czym? Wiesz, ze niektórym krajom Chiny płacą w Yuanach za ropę?

Uczciwe pokazanie że to nie jest jakiś święty gral tylko spekulacyjna ciekawostka

jak połowa startupów, ale tam jakoś nikt się nie emocjonuje tym tak jak ty. Nikt nie mówił, że to święty graal, tak, Bitcoin był
  • Odpowiedz
Wiesz, ze niektórym krajom Chiny płacą w Yuanach za ropę?


@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: a wiesz że USA wprost mówi i przygotowuje się do wojny na Pacyfiku z Chinami. Już od dawna prowadzi m.in. wojnę handlową? Lotniskowce i cała masa szpeju pływa tam cały czas gotowa do ataku. A Chiny pomimo tego że są potęgą i tak się boją iść na całość i czasem z kimś coś w Yuanach wymienią.

jak połowa startupów, ale tam jakoś nikt się nie emocjonuje tym tak jak
  • Odpowiedz
Jak sam przytaknąłeś w innych branżach gdzie jest masa scamu żaden taksówkarz nie zastanawia się czy "inwestować" w nieznane sobie gunwo nie znając fundamentów tylko po usłyszeniu farmazoniarza mówiącego:


@andrej2: sorry, ale g---o mnie obchodzi w co taksówkarz inwestuje swoje pieniądze. Ciebie też nie powinno interesować, że ktoś chce w bitcoiny inwestować.
  • Odpowiedz
Ciebie też nie powinno interesować, że ktoś chce w bitcoiny inwestować.


@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: dlaczego uważasz że masz prawo mówić mi co ma mnie interesować a co nie? Zachęcanie do krypto ulicy jest super i to jest wolność ale tłumaczenie że nie jest tak kolorowo i jest bardzo dużo kluczowych niedopowiedzeń to źle?

Rozumiem że merytorycznie zostałeś wyjaśniony, więc zmieniasz temat ale po prostu warto czasem zamilczeć. To szansa ( ͡°
  • Odpowiedz
dlaczego uważasz że masz prawo mówić mi co ma mnie interesować a co nie?


@andrej2: bo istnieje coś takiego jak prywatność. Nie nauczyli cię w domu, że się nie podgląda obcych osób pod prysznicem?

merytorycznie zostałeś wyjaśniony


ale to już jest nuuuudne, każdy tylko oznajmia zwycięstwo zamiast normalnie dyskutować, ja j---e. Jeśli ci to ma poprawić twoją wątłą samoocenę to możemy uznać, ze mnie ZGNIOTŁEŚ MERYTORYCZNIE XD
  • Odpowiedz