Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie Mirasy. Mam pytanie do ludzi zorientowanych w temacie ekspresów.

Mieszkam na Islandii, niedawno kupiłem mieszkanie i jednym z urządzeń jakie chcemy sobie kupić jest ekspres do kawy. Brat od kilku lat używa Nivona 759 i bardzo poleca. Tutaj wybór w sklepach jest dość ubogi a zza granicy nie opłaca się kupować przez cło, więc jestem ograniczony tylko tym co można dostać w sklepach. Są do wyboru dwa ekspresy Nivony - 779 i 675. Do tego są przecenione o 20%, więc dobra okazja do kupienia. Jakie są główne różnice między nimi? Przyznam, że sam skłaniam się głównie w kierunku 779, bo opinie są raczej pozytywne jednak wolę zapytać jeszcze tutaj. Ma ten model 779 jakieś znane dolegliwości? Na co szczególnie zwracać uwagę przy użytkowaniu, o czym pamiętać i na co uważać? Nie miałem nigdy wcześniej ekspresu, używalibyśmy go pewnie do trzech, max czterech kaw dziennie, ja przeważnie czarna/espresso, narzeczona cappucino/latte, więc na jakość kaw mlecznych i systemu mleka zwracamy uwagę. Będę wdzięczny za podpowiedzi!

#nivona #kawa #ekspresdokawy #ekspres
  • 1
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nivenerr: To dokładnie ten sam ekspres, tylko w 675, masz trochę większą kontrolę nad spienianiem mleka, ale za to musisz przestawiać szklankę.
W 779, klikasz kawę i po jakimś czasie masz gotową.