Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam pytanie - na czym stoja (serwer/hosting darmowy, technologia) strony z roznej maści kalkulatorami itp?
Chcialbym w ramach ćwiczeń zrobić stronę na której uzytkownik mógłby wprowadzając dane mógł symulować (tabela, wykresy) np.raty i koszty kredytów czy co mi tam jeszcze do głowy wpadnie (fajnie, jakby tabela mogła byc edytowalna, w przypadku nadpłaty lub zmiany oprocentowania).

Znam ciut #python i najchetniej w tym bym sie poruszał, ale może istnieja gotowe rozwiazania (cos jak googlowskie data studio, choc tam akurat wydaje sie, nie ma mozliwosci zmiany danych).

Chciałbym się skupic na pracy nad symulacja i analizą, a mniej na nauce nowego języka (o ile to możliwe).

#programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
@TenToTamTaki: Ojesu, przeciez trzebaby Ci tlumaczyc caly flow danych miedzy serwerem a przegladardka, bo nic nie kumasz z tych rzeczy...

No nic. Sluchaj wiec.
Wez tego Pythona i doinstaluj framework Django. To takie cos, co robi server side rendering (generuje html w oparciu o rozne warunki) i routing (adresy url). Tym Dżjangiem tworzysz m.in. dynamiczne widoki html, ktore sa update'owane w przegladarce jak uzytkownik cos tam kliknie, etc. Kwestia danych jest prosta - robisz to czystym Pythinem.

Co potrzebujesz
  • Odpowiedz
@user-agent-switcher: ojesu, moge to zrobic w Dashu. HTML podstawy znam (pierwsza strona w 2000 roku, potem mi si enie chcialo w to bawic, wiem, ze obecnie to bardziej skomplikowane, ale zasade ogarniam), cośtam w okolicach Flask działałem.

Dzieki za poinformowanie,
  • Odpowiedz
@TenToTamTaki: No to nie powinienes miec wiekszego problemu ze zmaterializowaniem swojego projektu. Dokumentacja do reki i jedziesz.

Zwroc ino uwage, ze swoj pierwszy post napisales tak, jakbys nie mial zasadniczo pojecia jak tego typu rzeczy dzialaja ;)

Strona algorytmiczna takiego zadania jest trywialna ("Chciałbym się skupic na pracy nad symulacja i analizą"). Reszta bajeru tkwi w tych frameworkach!
A jesli idzie o analizy proof of concept to nie
  • Odpowiedz