Wpis z mikrobloga

Ehh jak się pozbyć wyrzutów sumienia w stosunku do matki i chęci jej wiecznego zadowalania? Mam sesje, w pon trudny egzamin na którym ludzie potrafią powtarzać rok studiów a wbiła do mnie matka bo akurat teraz chciała bardzo xD nie patrząc na moje plany i zobowiązania. Spędziłam z nią dwa bite dni od 9 do 19 i dziś chciałam się już pouczyć to znów przyjechała. Jak postawiłam mocno granicę mówiąc że mam swoje plany to najpierw mnie wszystkim obgadala przez telefon a później pojechała obrażona. Oczywiście główny jej argument to "kujonica pieprzona, co niby może być trudnego w tym przedmiocie, już dawno powinnaś to umieć" #zalesie #sesja #studbaza
  • 13
@manjobanjo: wiem, ale to nie jest twoja wina. rozumiem jak się czujesz, ale ty zachowałaś się w odpowiedni sposób, a na to, że twoja mama odebrała to po swojemu, niestety zbytniego wpływu nie masz :( możesz spróbować ewentualnie porozmawiać z nią na ten temat na spokojnie i wytłumaczyć jej co czujesz, ale patrząc na to, jak wyglądają jej reakcje, sądzę że może to być jedynie strata twoich nerwów. ale podstawa to
@manjobanjo: Jak nie potrafisz sobie z tym poradzić to trzeba iść do jakiegoś terapeuty. Widzisz, że Twoja matka kompletnie Cię nie szanuje, skoro Cię przezywa i w ogóle ma gdzieś, że masz inne plany. Poza tym to nie dziecko ma obowiązek zajmować się rodzicem, a rodzic dzieckiem. To rodzic chciał mieć dziecko, samo dziecko nie jest nic winne rodzicowi, bo się na świat nie pchało.
@not_me: @black-kitsune: @lerlaone: wieczorem znów miałam taką sytuację, zadzwoniła jak się uczyłam z koleżanką, żeby powiedzieć że kupiła mi czereśnie i truskawki i że bardzo chciała zjeść ze mną kolację a ja się stale uczę i nie mam czasu :/ oczywiście znów mi smutno i chce mi się płakać, że jestem taka chamska a ona jest samotna i smutna