Wpis z mikrobloga

Testuję wojskową rację żywnościową którą kupiłem pół roku temu za 6zl na Allegro. Dlaczego tak tanio? Bo po terminie. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Nie,dalej jest po terminie tylko bardziej. Ale kacapy jedzą trzydziestoletnie konserwy, to ja mogę półroczne.

Tldr: jest zajebista xD

Danie główne to mięso z kaszą i warzywami. Wieprzowinki #!$%@? jak dla prawdziwego polskiego wojaka. I to takiej chudej smacznej. Tylko ja sobie dosoliłem i dopieprzylem.

Oprócz tego mała puszka konserwy. Ujdzie, jest ok, skład dobry bo 95% mięsiwa, nie myśl tylko jedz.

Dodatki: suchary, owoce liofilizowane, batonik proteinowy, saszeta z napojem typu herbatka owocowa, sztućce, srajtadma, aaa #!$%@?ć kopiko jeszcze, #!$%@? kto by to spamiętał no atrakcji co nie miara.

Aha i jest podgrzewacz chemiczny do dania głównego, ale gówno daje, lepiej koło ogniska postawić i zagrzać.

#gory #gotujzwykopem #bushcraft #arcybebech
TavarishPiesov - Testuję wojskową rację żywnościową którą kupiłem pół roku temu za 6z...

źródło: comment_1655413073TcmyIWsIrqg7oorFWDtHHx.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@TavarishPiesov: Z tego co mi kolega opowiadał, to data ważności jest raczej do opakowania, a nie stricte jedzenia w nim. Po upływie tej daty sprawdza się czy opakowanie nie jest naruszone, to po prostu przedłuża się ważność racji na kilka kolejnych lat. No ale źródło to kolega, więc nie wiem czy to prawda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@liskowaty: Niee, data ważności naniesiona na racji tyczy się elementu z najkrótszą datą przydatności. Jak w całej racji jest mielonka, która się przeterminowała, a wszystkie inne produkty mają jeszcze ze 2 lata do końca ważności, to i tak na opakowaniu wypisuje się datę mielonki.
  • Odpowiedz
  • 1
Te porcje to ściema ;) trudno zrobić ;(


@Cygan_Wojtus tzn co ściema?

A gdzie bebech?


@php-mysql echo ' bebech'; ? Czy jakos tak

@arinkao czemu nie masz siły?

Jaka jest data produkcji (czyt. ile to leżało)?


Jest tylko partia produkcyjna 21119 i nic mi to nie mówi

@liskowaty też słyszałem to co Ty, ale nie spojrzałem na datę konkretnego posiłku, po prostu #!$%@?łem xD
  • Odpowiedz
@arinkao czemu nie masz siły?


@TavarishPiesov: Zrobiłam 25 km 20kg rowerem z czego powrót był pod górę i w tempie 60km na godzinę uciekając na deszczu przed burzą. Jak zeszłam z roweru to myślałam że się rozsypię na kamieniach bo nie mogłam ustać xD
  • Odpowiedz
W tych racjach zawsze są jeszcze tzw. suchary specjalne, ale ja wam od razu mówię, w piecu tym napalcie, bo dentysta droższy niż mandat za wytwarzanie smogu.


@TavarishPiesov: niech Cię ręka boska broni wyrzucać su-1. Zajebiste są, z kminkiem, fakt ze twarde ale to suchary dla żołnierza a nie jakiejś #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz