Wpis z mikrobloga

  • 122
Do weryfikacji wyborcy w wyborach parlamentarnych powinien służyć nie tylko DO. Powinien to być dowód osobisty i rezydencja podatkowa w Polsce.

1. Jeśli jesteś bogaty i uciekasz do raju podatkowego gdzieś na Maltę, Ukrainę czy inne Malediwy, nie płacisz podatków w Polsce, to nie powinieneś mieć możliwości decydowania o tym, kto zarządza budżetem państwa.

2. Jeśli od X lat mieszkasz i rozwijasz się w UK, Norwegii czy Stanach, a do Polski przyjeżdżasz raz na dwa lata na święta, nie powinieneś mieć możliwości decydowania o tym, kto kreuje przepisy i codzienność w ojczyźnie.

Osobiście należę do tej drugiej grupy. Od 15 lat mieszkam w #holandia, kupiłem tutaj dom, samochód i psa. I uważam to za patologie, że mogę iść oddać głos do urny, bo mogę go oddać bez jakichkolwiek konsekwencji tego wyboru. Co więcej, słaba gospodarczo Polska jest mi na rękę, bo moje euro w portfelu są więcej warte podczas urlopu u rodziny. Mogę więc głosować na najgorsze ugrupowania, a głos ten nie będzie miał żadnego negatywnego wpływu na moje życie. To jest chore.

#gorzkiezale #wybory #oswiadczenie
Amfidiusz - Do weryfikacji wyborcy w wyborach parlamentarnych powinien służyć nie tyl...

źródło: comment_1655364064kRhUXYhpV03nheJLaW0sh3.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amfidiusz: to jeszcze nic. Polonie, które w zasadzie mają już tylko przodków Polaków, a po polsku ledwo dukają lub już nawet nie, też mają prawo głosu. Co Ty na to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
@Amfidiusz: To co napisałeś plus czasowe odebranie głosu urzędnikom, funkcjonariuszom, klejnotom mopsu i emerytom, bo te grupy będą głosować tylko za tym by dać im więcej i więcej kosztem podatników z rynku prywatnego.

Emeryci zaś mieli 40 lat na takie głosowanie by gospodarka udźwignęła ich emerytury. Teraz niech zdychają i jedzą efekty swoich socjalistycznych wyborów.
  • Odpowiedz
Powinien to być dowód osobisty i rezydencja podatkowa w Polsce.


@Amfidiusz: jeszcze dodatkowo powinny byc półjawne - czyli idzesz zaznaczyc na karcie/automacie swojego kandydata ale twoj glos jest przypisany do twojego konta/DO. wtedy nie byloby machlojek z zle policzonymi glosami a nikt nie powinien sie wstydzic swoich pogladow politycznych
  • Odpowiedz
@Amfidiusz powinno też policzyć czy więcej z budżetu ciągniesz czy płacisz.
Wszyscy którzy są beneficjentami -brak głosu.
Patologia jest że ktoś kto dostaje 13,14 pensje/emeryturę czy Barbórkę może głosować i ma do powiedzenia tyle co ten kto do budżetu dokłada
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: jak nie chcesz to nie głosuj a nie zabieraj innym praw wyborczych bo złamałbys w tym momencie konstytucję. Tez jestem długo za granica i mam przeniesiona rezydencje podatkowa ale głosuje bo chciałbym aby coś się w końcu w tym rządzie zmieniło bo planuje powrót. Nie każdy chce zostać na wygnaniu do końca życia
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@To_ja_moze_pozamiatam: Skoro władza jest #!$%@? i doprowadza kraj do gospodarczego upadku to i tak nie będzie się przejmować uczciwymi wyborami, a ty stracisz pieniądze jak tam wrócisz, więc zaraz znów wyjedziesz, więc po co wracać skoro lud lokalny nie chce zmian?

Chcesz mieć prawo głosy to mieszkaj tam, gdzie konsekwencje tego głosu będą cię dotykać zamiast organizować życie innym. Obecna sytuacja z polonią jest zwyczajnie nieuczciwa.
@wojciech_s: Obecna konstytucja to śmiech na sali i gówno, które nie przewiduje wielu sytuacji. Nadaje się wyłącznie do kosza. A komuchom pisowskim to bardzo pasuje, bo można ją podważać kiedy jest to wygodne.
Chcesz wrócić do swojej Polski? To wróć i zaangażuj się lokalnie w politykę. Wtedy zmienisz coś realnie.
@pieknamarion: Jak głos przypiszesz do człowieka to natychmiast władza będzie sprawdzać jak głosowali pracownicy budżetówki i kandydaci na nowe stanowiska. Jak myślisz? Jak będą wtedy głosować? ( ͡°
  • Odpowiedz
Emeryci zaś mieli 40 lat na takie głosowanie by gospodarka udźwignęła ich emerytury. Teraz niech zdychają i jedzą efekty swoich socjalistycznych wyborów.


@Tytanowy_Lucjan: Ty tak serio?! Jaki wybor mieli emeryci w 1980 przy wyborach? Komuna byla rowna, wiec wyboru nie miales zadnego..
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: z tym odebraniem uprawnienia do głosowania zagranicznych jest jeden problem.

Wyobraź sobie, ze w Polsce jest bieda i gówno, ludzie #!$%@?ą, widzą jak jest na zachodzie, tam uczą się obywatelskości, jak powinno się lepiej rządzić itd. W teorii ich głos powinien pójść na jakiegoś pro zachodniego polityka, który zachowuje się podobnie jak ci za granicą, gdzie jest lepiej. No i wtedy to lepiej dla Polski ze taka osoba tu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzyzakp: No to 30, a kolejni 40. Co za różnica? Każde wyboru w "wolnej" Polsce pokazują, że mentalna komuna i socjal w narodzie wciąż silne, bo wiedza ekonomiczna jest żadna. Tylko dej i dej ()
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojciech_s: Skoro nie chcesz czegokolwiek poświęcić dla zmiany swojego kraju no to dlaczego masz mieć prawo głosu?
Takich jak ty jest niewielu, a głosują z zewnątrz przeważnie stare dzbany, które karmią się tvpis i wspomnieniami z komuny kiedy byli młodzi. Niepotrzeba nam takiej "pomocy".

Obejrzyj sobie wypowiedź starej raszpli z miniaturki (ok. 6 czy 8 minuty)
T.....n - @wojciech_s: Skoro nie chcesz czegokolwiek poświęcić dla zmiany swojego kra...
  • Odpowiedz