Wpis z mikrobloga

Zepsułem sobie rower.
Przed zatrzymaniem nie zredukowałem, zmieniłem przednią na 2 zaraz po ruszeniu (wiem, głupota ale sytuacja mnie trochę wybiła z rytmu) i spadł łańcuch z przedniego blatu. Cofnąłem pedał licząc że łańcuch wróci na najmniejszy blat ale się nie udało.
I teraz jest tak, że coś trzaska i przeskakuje pedał gdy przednia jest na 2, a tylne od 6 do 9.
Ngdy tylna jest na wolniejszych przerzutkach, to jest ok. Podobnie na 3 i z tyłu zakres 4-9.
Zdjęcie jest krzywo, ten "podajnik" przerzutki jest na oko w osi.
Pytanie mam do was takie, czy jestem w stanie skompensować to jakąś regulacją?
Nie mam do tego smykałki i normalnie zawiózłbym to do mechanika ale odzyskałbym go pewnie po długim weekendzie, a chciałbym trochę pojeździć.
Doradźcie coś proszę.
#rower
Pobierz przeciwko78 - Zepsułem sobie rower. 
Przed zatrzymaniem nie zredukowałem, zmieniłem ...
źródło: comment_1655230619ZvEyg8XBvNRlSsNYWT5HNy.jpg
  • 8
@przeciwko78: może linka się trochę poluzowała i teraz ci próbuje zrzucić na nizszy bieg z przodu? W miejscu gdzie linka wchodzi do przerzutki jest śruba regulacyjna , linka przechodzi przez otwór wywiercony wewnątrz tej śruby i by bardziej naciągnąć linkę trzeba tą śrubę wykręcić z przerzutki czyli kręcić w lewo, spróbuj ale jak bedzie gorzej to kręć w przeciwnym kierunku. Jak zapamiętasz o ile obrotów przekręciłeś to w najgorszym razie wrócisz
@przeciwko78: Za bardzo chyba kosisz łańcuch, to po pierwszę bo 3 z przodu i 4 z tyłu to już chyba lekka lipa. Ale dobra wiadomość jest taka że raczej nic się nie zepsuło tylko pewnie rozregulowało. Przednia przerzutka wbrew pozorom jest dużo bardziej upierdliwa w regulacji niż tylna. Zobacz czy linka nie jest luźna i czy obejma nie przekręciła się na ramie. Jeśli jest ok to nie pozostaje nic innego niż
Publius - @przeciwko78: Za bardzo chyba kosisz łańcuch, to po pierwszę bo 3 z przodu ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@przeciwko78: takie podstawowe rzeczy jak regulacja przerzutek to każdy powinien sam robić. Filmiki od parktool już masz, ew. szajbajk ma też dobre filmiki na ten temat.
Jeśli mimo regulacji dalej coś będzie nie tak to sprawdz czy się nie przesunęła delikatnie przerzutka na obejmnie lub wózek gdzies nie wygiął.
@darek-jg: @Publius: @Paczek_w_masle:
Trochę pomogło, trzasków znacznie mniej dzięki czemu za mną są dwa dni rowerowe. Dzięki wam, serio jestem wdzięczny.
Po kilkudziesięciu kilometrach pojawił się jednak problem z najszybszą przednią przerzutką.
Postanowiłem to dziś naprawić i teraz już nic nie działa XD
Także jutro do pana mechanika.