Wpis z mikrobloga

@WiktorekS A czemu mam aż tak mocno się cofać? Wystarczy cofnąć się do Polski z 90 roku, albo wojny w Jugosławii, albo Zimbabwe,a jak to za daleko to wystarczy Wenezuela sprzed kilku lat. Nadal mało? Kto miał złoto ten wygrał, kto obietnice na monitorze temu biada.
Już zrozumiałeś czy to nie dotarło?
@WiktorekS jakoś to o czym mówisz nie ma pokrycia w rzeczywistości. Złoto idealnie sprawdza się od tysięcy lat. I nie mówimy o odległych czasach. Nawet wybuch wojny na Ukrainie pokazał wartość złota. A z tymi muszelkami to bardzo kiepski bait.
Ja myślę, że po prostu nie masz kasy na złoto i sobie racjonalizujesz brak zakupów.
@Iwan_Szatow: rozumiem ze nbp zle jak inflacja 15%, ale jak to samo nbp ma cos zlota to juz nbp dobre. Rosja miala tez w #!$%@? rezerw zlota i rezerw w euro, dolarze itd., przypomnij mi co sie stalo z tymi rezerwami :)
@Nie_jezdze_taksowkami: w jaki sposob zloto ma sie idealnie? Co najwyzej utrzymuje wartosc co do pieniadze fiducjarnego, wiec ciezko to nazwac inwestycja. Co najwyzej mozna kupic pare uncji zlota
@WiktorekS w taki ma się idealnie, że z 8k wywaliło na 10k. Teraz jest odreagowanie, ale nadal 15% drożej, niż rok temu.
Oczywiście, że to nie jest inwestycja tylko ochrona kapitału. Masz kasę i nie chcesz jej stracić to kupujesz złoto.
@Nie_jezdze_taksowkami: chyba ze kupiles to zloto dwa lata temu, to dalej jestes na minusie na cenie zlota + prowizji + marzy + inflacji. Do tego musisz sie liczyc z tym ze ktos ci to zloto sprobuje ukrasc lub ze je w jakikolwiek inny sposob utracisz. Do tego musisz liczyc sie z tym ze w kazdym momencie panstwo moze przeforsowac jakas niekorzystna ustawe dla osob posiadajacych fizyczne zloto i cie go pozbawia
Do tego musisz liczyc sie z tym ze w kazdym momencie panstwo moze przeforsowac jakas niekorzystna ustawe dla osob posiadajacych fizyczne zloto i cie go pozbawia (bylo juz tak w historii).


@WiktorekS: kolejny od bretton woods australii czy uk. Was czuby to powinno się dziesiątkami banować. nie doczyta jeden z drugim czym był spowodowany kryzys 1929-1933. Dlaczego warren buffet jest przeciwny parytetowi złota, dlaczego parytet złota hamuje rozwój gospodarczy, czemu doprowadziłby
@WiktorekS

Do ochrony kapitalu przed inflacja bez ryzyka sluza obligacje.


Powiedz to posiadaczom przedwojennych obligacji xD

Do tego musisz sie liczyc z tym ze ktos ci to zloto sprobuje ukrasc lub ze je w jakikolwiek inny sposob utracisz.


() dokładnie to samo można powiedzieć o wszystkim.
Widać, że nie znasz historii, bo mimo takich regulacji konfiskaty nigdy to nie było skuteczne.