Wpis z mikrobloga

Koledzy i koleżanki z pod tagu #budownictwo mam do was pytanie. Zabrałem się za układanie kostki brukowej wszystko super pięknie kostkę układam w rękawiczkach, ale tak czy siak palce całe poranione, ręce czerwone jakby po jakimś kwasie. Stąd też pytanie czy możliwe że gdy kostka jest mokra to osad wapienny się jakoś rozpuszcza i może ranić ręce? Jakich rękawiczek powinienem używać #pytanie
  • 14
@TroskliwyDziad też się dziwię, mam trochę lepsze rękawiczki tzn nie takie za 100 zł ale kosztowały ok 30. Warstwy kostki są dzielone folia i to wszystko jest mokre. W momencie styczności palca z mokrą kostka czuje ból niesamowity.
@Matahari32: Ile czasu miałeś mokre ręce? Jak skóra namoknie to zmniejsza się jej wytrzymałość, więc pewnie wina tego, że pracowałeś w przemoczonych rękawiczkach, przez co skóra stała sie podatna na uszkodzenia, a następnie kostkami i pocieraniem o wnętrze rekąwiczek uszkodziłeś fizycznie skórę dłoni.

Jak zatonął jakiś statek i ludzie pływali w wodzie dzień czy dwa, a może dłużej. W końcu nadpłynęła pomoc to wyciągając ich za ręce ściągali skórę do gołych