Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wrzucam pierwszy raz buty z tzw. Veg tan leather, czyli skory ktora jest wytwarzana przy uzyciu jedynie naturalnych olejow w przeciwnienstwie do chrome tan leather (Tak jak skora z ostatniego wpisu.
Buty z takiej skory maja troszke inne wlasciwosci typu inaczej powstaja zgiecia, wlokna wewnatrz sa inaczej polaczone, skora sie tak nie rozciaga, inaczej sie starzeje itd. Wiecej o tym typie skory na stronie producenta: https://wickett-craig.com/vegetable-tanning/

Kolor tych konkretnych butow to znowu, natural. Na zywo wygladaja na bardzo lekko kolor rozowy czy kremowy. Nie jest go tak latwo uchwycic. Co jednak ciekawe i czego nie moge sie doczekac to fakt jak ta skora sie starzeje poprzez uzywanie, poprzez ekspozycje na slonce itd. W komentarzu wrzucam przyklad dokladnie tej samej skory po 7 miesiacach uzwania

Same buty to kolejne juz White's MP tylko tym razem z podeszwa Dainite (te ze starszego wpisu to polpodeszwa typu commando od Vibram).

White's pozwala na calkowicie customowe buildy swoich butow gdzie mozna nawet im dostarczyc skory kupione od kogos innego (skory mozna nawet mieszac na roznych kawalkach buta :)
Caly build od zlozenia zamowienia do dostarczenia ich pod drzwi trwal prawie 7 miesiecy, ale warto bylo czekac :)

Pewnie bede spamowal jak buty beda sie starzec, bo mam nadzieje na bardzo ladny ow proces.

#modameska #ubierajsiezwykopem #buty
tomekwcalenie_tomek - Dzisiaj wrzucam pierwszy raz buty z tzw. Veg tan leather, czyli...

źródło: comment_1655129693JQcnN1uBhcb8yQLonGCqjw.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@chromypies: robiłem, mam 2 zaufanych, jednego lokalnie i drugiego wysyłkowo, ale ogarnia bardziej skomplikowane tematy typu relasting.
Nie mieszkam w Polsce więc nie wiem.

Ponadto White's sam oferuje pełna odbudowę buta (podeszwa plus dolna skóra, tak że ze starego buta zostają tylko górne boczne i tylne płaty), https://whitesboots.com/rebuilds/
Wiąże się to z kosztami, ale dostaje się praktycznie nowe buty. Plus przy moim używaniu (trochę błota, sporo betonu plus użytkowanie wielu
  • Odpowiedz