Wpis z mikrobloga

Pytanie spod tagu #motoryzacja a szczególnie do znawców #americancars
Pewnie każdy zna ZZ Top - Gimme All Your Lovin, na samym początku teledysku, przez pierwsze 35s słychać wyraźnie dźwięk V8. Z tego co znalazłem tu w Eliminatorze siedział silnik 5.7 z Camaro Z/28. Czy on tak brzmi, czy to jednak jest dźwięk czegoś innego?
  • 4
Nie jest to faktycznie "typowy" dźwięk amerykańskich V8, nawet biorąc pod uwagę, że głównie piłują go na wysokich obrotach. Prawdopodobnie jest tam jakiś ostry wałek rozrządu i czort wie jakie jeszcze modyfikacje, może jakiś udziwniony wydech, może sprężarka... Najlepiej słychać to kiedy już podjeżdżają na wolnych obrotach, przebiera tak charakterystycznie, jak silnik strojony pod kręcęnie wysoko. Mimo wszystko jest to na bank V8 cross plane.
@specjalista87: tak się domyślałem, że to nie jest seria, w sumie nawet w tym opisie jest to wymienione

Under the hood is a 5.7-liter Chevy V8 with a Camaro Z-28 hydraulic cam, a performance-oriented intake manifold with a four-barrel carburetor

Gdzieś czytałem, że small bloc-ki dobrze znoszą wysokie obroty, tylko czy to na pewno jest ten silnik?