Wpis z mikrobloga

Cześć. Jakiś czas temu region mojej mamy przeszedł na ten nowy dvbt2 naziemnej czy coś tam i od tamtego czasu antena (domowa/wewnętrzna Reinston ean001 jakiś kasztan za 50zł) prawie w ogóle nie odbiera żadnego kanału, czasami coś złapie, ale zazwyczaj jest info brak sygnału etc.(wcześniej przed dvbt2 też było kiepsko ale jako tako dało się oglądać i większość kanałów działała) Szukam porady na temat jaką antenę mógłbym kupić, żeby to poprawnie działało bez żadnych przerywań czy zacięć? Z tego co się orientuję to mieszkam 24km od nadajnika, a także mieszkam na parterze. Telewizor to sony KD-65XG8596 jeśli ma to jakieś znaczenie.
#telewizja #dvbt #antena #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
@rybeczka: Myślisz, że jest jakaś mniejsza alternatywa lub coś wewnętrznego, czy nawet się nie paprać z tym? Generalnie twoja sugestia wygląda dobrze, ale nie mam za bardzo jak to zamontować w miejscu gdzie stoi telewizor.
@finchx: To samo, wszystko znikło. Z pokojowa można było próbować zmieniać miejsca ale zasilacz jest krótki tzn nie można daleko z anteną iść bo zasilacz jest podpięty pod samą antene. U mnie kierunek nadajnika sie nie zmienił ale i tak pomagało przestwienie anteny niżej wyżej i inne fikołki.
Wybrałem to
https://www.euro.com.pl/anteny/telmor-digitactiva.bhtml
I #!$%@?łem kawał kabla antenowego, chyba z 5m. Zasilacz podpinasz pod sam deoder więc z anteną możesz iść w #!$%@?.