Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Trzy pytania dotyczące #covid i #koronawirus. Nie jestem covidianinem, nikogo nie zmuszam do sanitaryzmu i sam aktualnie odpuszczam, ale ogólnie muszę bardzo uważać i przygotowuję się na sezon jesienny:

1. Jak jest z szybką dostępnością #paxlovid w Polsce - i innych krajach UE? W przypadku infekcji chciałbym jak najszybciej wziąć konkretnie Paxlovid.
2. Jakie domowe szybkie #testy polecacie? Jaką mają datę przydatności do użycia?
3. Jaką maskę typu "wearable air purifier" polecacie? Chodzi mi o taką, która łączy standardy filtrowania P100/FFP3 z brakiem oporu, który uniemożliwia mi noszenie typowej maski P100/FFP3. Jedynym znanym mi modelem jest LG PuriCare2, ale podobno się ześlizguje i nie wiadomo, czy wymienne filtry będą dostępne.

#pytanie #maska #maski #maseczka #maseczki #medycyna #farmacja #pandemia #lekarz #leczsiezwykopem

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a4cf89f3865b11a5d41fb9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Trzy pytania dotyczące #covid i #ko...

źródło: comment_1654978488paXsLf2II42XUvkdl82Bql.jpg

Pobierz
  • 11
@bin-bash: Ja mam chyba PTSD po lockdownach i to działa dokładnie odwrotnie. Jak gdzieś jestem i są jeszcze nie zdjęte jakieś naklejki o zachowywaniu dystansu itd. to mnie to stresuje.

Natomiast jak ktoś sobie łazi w maseczce... ch. tam. Niech sobie łazi w czym chce. Wazne, że ja nie muszę.
@AnonimoweMirkoWyznania: juz gdzies byl przeze mnie zrobiony taki wpis:
we Francji zaakceptowano to jako lek, ale tylko dla ludzi starszych, z wieloma chorobami, dla ktorych szczepionki nie dzialaly i dla zmniejszenia ryzyka hospitalizacji.
Lek sie nie nadaje dla osob ponizej 12 roku zycia, ponizej 40 kg i alergicznych.
Jest tez tam wzmianka o ludziach z chora watroba i nerkami. Duzo interakcji z innymi lekami
Ponadto przyjmowanie leku moze spowodowac zaburzenia smaku,
@AnonimoweMirkoWyznania: a jak sie dales nabrac, na twierdzenie o jego 85% skutecznosci, to przypomnij sobie jaka skutecznosc mialy szczepionki przeciw Covid - 100%
Badania kliniczne i to przyspieszone nigdy nie daja pelnego obrazu, a juz badania robione przez wielkich gigantow farmaceutycznych to jest wisienka na torcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)