Wpis z mikrobloga

Weźcie pomóżcie, bo mnie krew zaleje. Pedały SPD M540, jak je przesmarowac, zeby nie skrzypiały na blokach? Wydaje mi sie, że to na styku z blokami, bo jak zmienię pozycję nogi to przestaje na chwilę piszczeć. Pedały maja nalatane max 1k km, a skrzypią jakby stara baba ukrainą jechała. Próbowałęm oliwką do łańcucha, ale starcza na krótko, smaru stałęgo nie chcędawać, bo pewnie zamienią się w kulę piachu. Trzy zdarzenia miały miejsce ostatnio, ale nie wiem, czy miały wpływ czy nie: ostra ulewa, poluzowanie sprężyn co by się łatwiej wypinać, zmiana pozycji bloku (bo wcześniej było nieanatomicznie ustawione).

#rower
geszue - Weźcie pomóżcie, bo mnie krew zaleje. Pedały SPD M540, jak je przesmarowac, ...

źródło: comment_1654974712ZhVDgf68UAk3wcZakGeWkH.jpg

Pobierz
  • 10
@bibsz: bloki w butach mam solidnie skręcone, całkowicie nieruchome, zatopiły też swoje "ząbki" w podeszwie buta co dodatkowo je unieruchomiło, ale rzucę na nie okiem. Dzięki, każda opinia na wagę złota.
@geszue: Ale to by wypadało jeszcze trochę te sprężyny przeczyścić, bo trochę się tam brudu zbiera, a kolejne dosmarowanie syfu nie usunie ¯\_(ツ)_/¯